Світ / Європа

Росіянку, затриману у Фінляндії за запитом США, залишили під вартою

ТАСС
Світ/Європа/Росіянку, затриману у Фінляндії за запитом США, залишили під вартою
Зберегти
Вигляд
Суд залишив під вартою громадянку Росії Міру Тераду, яку наприкінці грудня затримали у Фінляндії за запитом США.

Як повідомила адвокатка росіянки Йоганна Карвінен, через два тижні у захисту буде ще одна можливість оскаржити запобіжний захід.

Питання екстрадиції Теради суд не розглядав. Його мають розглянути чиновники Мін’юсту Фінляндії після отримання рекомендацій Верховного суду.

Прикордонна служба Фінляндії наприкінці грудня затримала громадянку Росії Міру Тераду (до 2017 року — Оксана Вовк), яка їхала з Санкт-Петербурга до Іспанії. США звинувачують жінку в тому, що в період проживання в країні в 2013-2016 роках вона порушила законодавство щодо розповсюдження наркотиків та відмивання грошей. Терада свою провину не визнає.  

28 грудня у Москві російська Федеральна служба безпеки затримала громадянина США Пола Уілана за підозрою в шпигунстві. Згодом Сполучені Штати запросили доступ консула до свого громадянина Пола Уілана. Родина Уілана відкидає звинувачення у шпигунстві.

Нагадаємо, 16 липня стало відомо, що у Вашингтоні затримали громадянку Росії за підозрою у «проникненні в американську політичну організацію». Затримана — 29-річна громадянка РФ Марія Бутіна, її арештували ще 15 липня. У США велике журі пред’явило два звинувачення росіянці. Її офіційно звинувачують у змові та діяльності як іноземного агента з метою впливу на американську політику. Їй загрожує до 10 років ув'язнення. Також повідомлялося, що Бутіна контактувала з чиновником Мінфіну США.

Пов`язані новини