Звинувачена в агентурній діяльності росіянка Марія Бутіна під час візитів до Сполучених Штатів у 2015 році контактувала з чиновниками з Міністерства фінансів США та Федеральної резервної системи.

Звинувачена в агентурній діяльності росіянка Марія Бутіна під час візитів до Сполучених Штатів у 2015 році контактувала з чиновниками з Міністерства фінансів США та Федеральної резервної системи.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на кількох осіб, знайомих з деталями цих зустрічей.

Бутіна зустрічалася з віце-президентом Федеральної резервної системи Стенлі Фішером та заступником міністра фінансів Натаном Шитсом.

Росіянка приїхала до США у квітні 2015 року разом з Олександром Торшиним — колишнім сенатором та заступником голови Центробанку Росії. Разом з американськими високопосадовцями вони обговорювали економічні відносини США та РФ.

Reuters зазначає, що нова інформація про зв’язки Бутіної в США показує, наскільки широкий вплив вона могла мати для лобіювання інтересів РФ в американській політиці.

Фішер, який достроково пішов у відставку з посади заступника голови ФРС у вересні 2017 року, підтвердив для Reuters факт зустрічі з Торшиним і Бутіною, яка виступала в ролі перекладача. Однак Фішер сказав, що не пам'ятає подробиць. Шитс, який також покинув державну службу, від коментарів відмовився.

16 липня стало відомо, що у Вашингтоні затримали громадянку Росії за підозрою у «проникненні в американську політичну організацію». Затримана — 29-річна громадянка РФ Марія Бутіна, її арештували ще 15 липня.

У США велике журі пред’явило два звинувачення росіянці Марії Бутіній. Росіянку офіційно звинувачують у змові та діяльності як іноземного агента з метою впливу на американську політику. Їй загрожує до 10 років ув'язнення.

18 липня суд у США відмовився відпустити під заставу підозрювану в агентурній діяльності росіянку. РФ заявляє про «сфабриковану» справу затриманої в США росіянки Бутіної.

У США росіянку, відому як активістку за носіння короткоствольної зброї з організації «Право на зброю», звинувачують у спробі організувати «неофіційний канал зв'язку» між Республіканською партією і Кремлем в передвиборний період 2015-2016 років. Вона імовірно діяла разом з заступником голови Центробанку Росії Олександром Торшиним.

За версією звинувачення, Бутіна працювала в інтересах Торшина, намагаючись лобіювати інтереси Росії через Національну стрілецьку асоціацію, що має великий вплив на американську політику.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile