Роскомнагляд почав блокувати ІР-адреси хмарної платформи Azure, яка належить американській корпорації Microsoft.

Роскомнагляд почав блокувати ІР-адреси хмарної платформи Azure, яка належить американській корпорації Microsoft.

Про це повідомляє Meduza з посиланням на неофіційну копію вивантаження реєстру, який направляють провайдерам.

Російське відомство доручило заблокувати підмережу 51.136.0.0/15. До неї входить 131 тисяча ІР-адрес. В офіційному списку ІР-адрес датацентрів Azure вказана підмережа 51.136.0.0/17 — з неї 32 тисячі адрес потрапили під заборону Роскомнагляду.

Azure є хмарною платформою Microsoft. Її використовують, наприклад, для зберігання чи розміщення даних. Той діапазон ІР-адрес хмарної платформи, який заблокувала Росія, є одним з кількох тисяч, які взагалі має Azure.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Telegram тримає удар: як месенджер протистоїть Роскомнагляду

Суд РФ постановив заблокувати месенджер Telegram на території Російської Федерації 13 квітня. Причиною стала відмова надати представникам ФСБ ключі шифрування, які дозволили б їм читати листування користувачів.

16 квітня 2018-го в Росії почали блокувати Telegram. Крім того, у країні заявили, що блокуватимуть інструменти для обходу заборони Telegram. У Кремлі запевнили, що заборона Telegram в Росії «буде реалізовуватися».

16 квітня у Москві вийшли на мітинг біля будівлі ФСБ, де вимагали скасувати заборону месенджера. Під час протесту на Лубянській площі затримали учасницю Pussy Riot.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дуров готовий витратити «мільйони доларів» на підтримку VPN-сервісів

Дуров висловив переконання, що рішення про блокування месенджера знизить національну безпеку Росії, адже частина особистих даних росіян перейде в контрольовані США месенджери WhatsApp і Facebook.

Поділитись: