Росія інвестує кошти у нафтопромисловість у курдській автономії Іраку, де заплановано референдум, з метою впливу на інші країни.

Росія інвестує кошти у нафтопромисловість у курдській автономії Іраку, де пройшов референдум, з метою впливу на інші країни.

Про це в ефірі програми Громадське.Світ заявив колишній посол України в Туреччині Сергій Корсунський.

«Ситуація така: курди дійсно мали автономію в Іракському Курдистані. Торгівля нафтою до недавнього часу йшла через Багдад… Була створена компанія, яка торгувала нафтою, вона отримувала кошти. На певному етапі уряд регіону почав робити кроки напряму з Туреччиною і іншими компаніями», — заявив він.

«Цього року неймовірну експансію в цей регіон зробила російська «Роснефть». Буквально на протязі з лютого по цей час було проінвестовано $4 млрд наперед як передоплату за наступні поставки нафти регіональному уряду Куридистану», — додав він.

«Після того в цьому контексті з делегацією курдів зустрічався Путін в Санкт-Петербурзі. На сьогоднішній день підписані угоди, за якими власне «Роснефть» буде торгувати з Туречинною і усім світом курдською нафтою і газом», — пояснив екс-посол.

За словами Корсунського, Росія вчиняє такі дії, оскільке розуміє проблемне питання про відокремлення Курдистану для Туреччини та інших країн, які населяє етнічна група курдів.

Раніше стало відомо, що явка на референдумі про незалежність іракського Курдистану склала 78%

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖРеферендум про незалежність Курдистану: сценарії майбутнього

24 вересня Тегеран оголосив про закриття коридорів для руху повітряного транспорту в бік і з боку Іракського Курдистану.

У вересні Іракський Курдистан проголосував за референдум про незалежність.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: