У зв'язку з розслідуванням журналістів про розкрадання в оборонній сфері відсторонено від посад директора держпідприємства «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О. Морозова» Олексія Бабіча та директора ДП «Ізюмський приладобудівний завод» Сергія Філоненка. Про це йдеться у заяві Укроборонпрому, яка є у розпорядженні Громадського.

«Рішення було прийнято гендиректором Укроборонпрому Павлом Букіним у зв‘язку із значним суспільним резонансом, що викликаний оприлюдненою у ЗМІ інформацією, та з метою забезпечення умов для проведення відповідного розслідування правоохоронними органами», — йдеться у заяві.

Наголошується, що Укроборонпром у рамках порушених кримінальних проваджень надає слідчим усю необхідну інформацію. «Керівництво концерну зацікавлене, аби усі провадження розслідували якомога швидше, а посадові особи, причетні до зловживань, були покарані відповідно до закону», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав.

На розслідування також відреагували з боку державного концерну Укроборонпром, назвавши його маніпулятивним.

В НАБУ заявили, що відомство проаналізує ці факти та дасть їм оцінку. Також бюро зазначило, що згадані в розслідуванні підприємства вже є об'єктами розслідувань НАБУ, які нині тривають.

Нагадаємо також, що спільнота незалежних журналістів «Ініціатива 34» закликала Національну поліцію та Генпрокуратуру негайно розпочати розслідування фактів стеження за журналістами-розслідувачами програм «Схеми» та Bihus.info.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Жертва» президента: Як Петро Порошенко двічі не виручив свого друга Олега Гладковського

Поділитись: