Солом’янський райсуд Києва обрав запобіжні заходи чинному керівнику та 4 колишнім службовцям Спецтехноекспорту, причетним до розтрати 55,5 млн гривень коштів держпідприємства.

Відповідні рішення суд ухвалив 6 та 7 березня. Чотирьом підозрюваним суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави й визначив різні суми застав: 

чинному керівнику підприємства Владиславу Бельбасу 7 млн гривень, 

колишньому керівнику Павлу Барбулу — 1,9 млн гривень;

екс-директору департаменту — 5 млн гривень;

екс-начальнику сектору — 1,5 млн гривень застави.

Колишнього заступника директора суд відправив під цілодобовий домашній арешт.

4 березня правоохоронці затримали 5 осіб за підозрою в розтраті коштів державного госпрозрахункового зовнішньоторговельного підприємства Спецтехноекспорт, яке є дочірнім підприємством Укрспецекспорту і входить до концерну Укроборонпром.

Нагадаємо, програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

4 березня Порошенко підписав указ про звільнення з посади першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, який разом із сином фігурує в розслідуванні.

Також 4 березня вийшло ще одне розслідування, в якому йдеться про корупційну схему під час ремонту військово-транспортних літаків Ан-26 на заводі концерну Укроборонпром. Державний Укрспецекспорт закупив через посередників запчастини з РФ за ціною, в 7 разів вищою за реальну, а учасники схеми заробили на цьому 300 тисяч доларів. До розкрадань, як з’ясували журналісти, прямо причетний звільнений заступник секретаря РНБО Олег Гладковський та керівник Укроборонпрому Павло Букін.

Поділитись: