Російська вакцина від COVID-19 ефективна на 95%, кажуть розробники. Препарат зареєстрували до перевірки на безпечність
Ефективність російської вакцини «Спутник V», як заявили її розробники, перевищує 95%. Для цього другу дозу потрібно застосувати через 48 днів після першої.
Про це зазначено у повідомленні на сайті вакцини.
Там вказано, що дані, зібрані під час досліджень на добровольцях, показали: вакцина «Спутник V» ефективніша, ніж вважалося раніше. Розробники наголошують, що небажаних побічних ефектів у випробовуваних виявлено не було.
Раніше другий проміжний аналіз даних клінічного дослідження показав ефективність цієї вакцини у 91,4% — добровольці вживали другу дозу на 28 день після першої ін'єкції. Дослідження проводили на основі аналізу даних 18,7 тисячі добровольців.
А нові дані щодо добровольців, які прийняли вакцину на 42-ий день після першої ін'єкції, показали ефективність застосування вакцини вище 95%, кажуть розробники.
Зараз препарат проходить подвійне сліпе рандомізоване плацебо-контрольоване клінічне випробування. У ньому беруть участь 40 тисяч добровольців. Понад 22 тисячі з них вже отримали першу ін'єкцію препарату, більш як 19 тисяч — першу і другу.
Що це за російська вакцина від коронавірусу?
«Спутник V», або «Гам-Ковід-Вак» — єдина у світі зареєстрована вакцина від коронавірусу. Це препарат, розроблений Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології імені Гамалії.
У серпні російське видання «Фонтанка» вивчило непублічний звіт Центру Гамалії, у якому розробили «Спутник V», і з’ясувало, що в 38 дорослих здорових добровольців, які брали участь у випробуваннях препарату, зафіксували 144 побічні ефекти, частина з яких спостерігається досі.
У вересні претензії до даних другого етапу клінічних випробувань вакцини висловила міжнародна група вчених (детальніше читайте в нашому матеріалі). Розробники «Спутник V» критику відкидають. Недовіру до російської вакцини висловлюють і самі росіяни: про готовність зробити щеплення «Спутник V» заявляли 40% опитаних росіян, тобто менш ніж половина.
Раніше міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що Україна не буде купувати російську вакцину, оскільки та не пройшла третю стадію клінічних випробувань.
Які вакцини є у світі?
Pfizer і BioNTech (США та Німеччина відповідно) оголосили про ефективність їхньою вакцини у 95% за підсумками останнього, третього етапу досліджень. Найбільша проблема із нею — препарат потребує зберігання за наднизьких температур (мінус 70 градусів за Цельсієм). Водночас компанії запевняють, що розробили спеціальні контейнери із сухим льодом для підтримки необхідної температури впродовж 15 днів.
Про таку ж високу ефективність заявила ще одна американська компанія Moderna. Ця вакцина не потребує зберігання за дуже низьких температур і не псується за стандартних температур холодильника — 2-8 градусів.
А ось вакцина британської фармацевтичної компанії AstraZeneca показала середню ефективність у 70% за підсумками проміжних випробувань у Великій Британії та Бразилії. Втім розробник стверджує, що ці дані ще не остаточні, а препарат зберігається за менш вибагливих умов, ніж препарати конкурентів.
- Поділитися: