Про готовність зробити щеплення від коронавірусу російською вакциною «Спутник V» заявили 40% опитаних росіян, тобто менше половини.

Про це повідомив глава Всеросійського центру вивчення громадської думки Валерій Федоров, передає «РБК».

На питання, чи будуть громадяни робити щеплення цією вакциною, 42% відповіли: «Так, швидше за все», а 52%: «Ні, не будемо робити щеплення».

За словами Федорова, в опитуванні взяли участь 1,6 тисячі росіян від 18 років. Коли саме пройшло дослідження, глава Центру не уточнив.

На його думку, більшість росіян не хочуть робити щеплення, тому що «бояться, не вірять, побоюються».

«З одного боку, ми всі боїмося і хочемо, звичайно ж, цей страх зняти. Хочемо отримати гарантію не заразитися. Як? Для цього, звичайно, треба вакцинуватися», — додав він.

Про неготовність робити щеплення російською вакциною також заявили більшість з 3 040 медиків, опитаних сервісом «Довідник лікаря» 12-13 серпня. Про згоду на вакцинацію повідомили 24,5% респондентів, 52% висловили протилежну точку зору.

Про який препарат йдеться?

11 серпня в Росії зареєстрували начебто вакцину від коронавірусу «Спутник V» або «Гам-Ковід-Вак». Це препарат, розроблений Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології ім. Н.Ф. Гамалії.

Володимир Путін заявив, що ця вакцина вона «працює досить ефективно, формує стійкий імунітет і пройшла всі необхідні перевірки». Він навіть додав, що одна з його дочок вже зробила щеплення.

Міністр охорони здоров’я РФ Михайло Мурашко стверджує, що вакцина «показала високу ефективність і безпеку». «У всіх добровольців виробилися високі титри антитіл COVID-19. При цьому ні у кого з них не зазначено серйозних ускладнень імунізації», — казав Мурашко.

За словами глави МОЗ РФ, розробники вже отримали патент на винахід. Виробництво вакцини планують здійснювати на двох майданчиках — центру ім. Гамалії й компанії «Біннофарм». Влада РФ розраховує, що в цивільний оборот препарат надійде вже з 1 січня 2021 року.

Що не так з цим препаратом?

Видання «Фонтанка» вивчило непублічний звіт Центру Гамалії, в якому розробили «Спутник V», і з’ясувало, що у 38 дорослих здорових добровольців, які брали участь у випробуваннях препарату, зафіксували 144 побічних ефекти, частина з яких спостерігається досі. 

У документах також вказано, що побічні явища у вакцинованих трапляються «часто або дуже часто». Також незрозуміло, наскільки тривалим може бути імунітет до коронавірусу. 

«Захисний титр невідомий. Тривалість захисту невідома. Клінічні дослідження з вивчення епідеміологічної ефективності не проводилися», — йдеться в документах Центру Гамалії.

У звіті вказано, що на 42 день після вакцинації в організмі добровольців зафіксували показник антитіл до вірусу із середнім титром 49,3. Таке значення навіть нижче, ніж середній рівень антитіл, а з часом воно знижується ще більше.

Поділитись: