УКРАЇНА

Розслідування катастрофи MH17: До Ради внесли проект про співпрацю з Нідерландами

3 липня, 2018 14:05
УКРАЇНА/Розслідування катастрофи MH17: До Ради внесли проект про співпрацю з Нідерландами
Зберегти
Вигляд
До Верховної Ради внесли проект Угоди про співпрацю з Нідерландами щодо збитого малазійського Боїнгу МН-17 та імплементуючий закон.

До Верховної Ради внесли проект Угоди про співпрацю з Нідерландами щодо збитого малазійського Боїнгу МН-17 та імплементуючий закон.

Відповідний проект зареєстрований на сайті Ради, повідомив заступник міністра юстиції з питань євроінтеграції Сергій Петухов.

«Я особисто відповідав за переговори щодо цієї Угоди та узгодження необхідного українського законодавства, тож для мене це особливий проект. Ми пройшли цей складний шлях за майже чотири роки і ось виходимо на фінішну пряму», — зазначив він.

Пєтухов нагадав, що одразу після збиття Боїнгу 5 найбільш постраждалих країн (Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди, Україна) об'єдналися для розслідування цього злочину та покарання винних.

Було створено Міжнародну слідчу групу, яка вже опублікувалв проміжні результати розслідування, які вказують на безпосередню участь Росії у вчиненні цього злочину. Планувалося утворити Міжнародний трибунал для покарання винних.

Однак у 2015 році Росія одноосібно заблокувала своїм вето у Раді Безпеки ООН створення такого Трибуналу.

«Виходячи з реалій, було прийнято рішення про розгляд цієї кримінальної справи національним судом у Нідерландах.Україна та Нідерланди уклали угоду в Талліні в 2017 році, яка унормовує передачу кримінального провадження з України, отримання доказів, екстрадицію підозрюванних, заслуховування шляхом відеоконференції та багато чого іншого.Росія та її високопосадовці не зможуть уникнути відповідальності за збитий Боінг та життя 298 людей», — нгаписав він.

Тепер, зазначив представник Мін'юсту, Верховна Рада має зробити наступний крок і ратифікувати цю Угоду. У Нідерландах процес ратифікації вже розпочався і має бути завершений найближчим часом.

24 травня 2018 року офіційне слідство вперше підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії і належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Міністерства оборони Росії, яка розташована у Курській області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Боїнг МН17 збили з «Бука» російської 53-ї бригади — слідство

25 травня 2018 року незалежні дослідники Bellingcat оприлюднили новий звіт щодо катастрофи  MH17

Австралія та Нідерланди офіційно звинуватили Росію у збитті МН17. Також на дані розслідування відреагували НАТО та ЄС.

29 червня 2018 року ЄС закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17. Парламент Нідерландів також закликав РФ узяти відповідальність за збиття MH17. Водночас, у Мінтрансі Малайзії заявили, що переконливих доказів вини Росії у збитті MH17 немає.

Президент РФ Володимир Путін заявив, що не встиг ознайомитися зі змістом доповіді офіційного слідства, але може «сказати одразу», що Росія визнає висновки слідства тільки в тому випадку, якщо буде приймати «повноцінну участь в розслідуванні». А Міноборони РФ заявило, що ракети, якою збили МН17, немає на їхньому озброєнні.

13 червня 2018 року парламент Нідерландів повідомив, що вироки у справі авіакатастрофи MH17 зможуть виконати в Україні.

«Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.

Пов`язані новини