УКРАЇНА

Розслідування катастрофи MH17: Рада підтримала співпрацю України та Нідерландів

12 липня, 2018 13:19
УКРАЇНА/Розслідування катастрофи MH17: Рада підтримала співпрацю України та Нідерландів
Зберегти
Вигляд
lead
Верховна Рада підтримала проект закону про міжнародне правове співробітництво між Україною та Нідерландами щодо злочинів, пов'язаних зі збиттям літака рейсу МН17 Малайзійських авіаліній 17 липня 2014 року.

Верховна Рада підтримала проект закону про міжнародне правове співробітництво між Україною та Нідерландами щодо злочинів, пов'язаних зі збиттям літака рейсу МН17 Малайзійських авіаліній 17 липня 2014 року.

Законопроект підтримав 241 народний депутат. 

«Метою угоди є врегулювання питань, що виникають у зв’язку з переслідуванням та засудженням у Королівстві Нідерландів осіб за злочини, пов’язані зі збиттям літака рейсу МН17», — ідеться у пояснювальній записці.

Також депутати підтримали проект закону «Про виконання угоди між Україною та Королівством Нідерландів про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов'язаних зі збиттям літака рейсу МН17 Малайзійських авіаліній 17 липня 2014 року».

Цей проект законодавчо регулює особливості виконання угоди в Україні, зокрема, в частині визначення процесуального порядку виконання запиту компетентного органу Нідерландів про забезпечення участі особи як обвинуваченого у судовому провадженні на території королівства у режимі відеоконференції. А також врегулювання порядку реалізації права особи на захист у суді Нідерландів.

«Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.

Одразу після збиття Боїнгу 5 найбільш постраждалих країн (Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди, Україна) об'єдналися для розслідування цього злочину та покарання винних. Було створено Міжнародну слідчу групу, яка вже опублікувала проміжні результати розслідування, які вказують на безпосередню участь Росії у вчиненні злочину. Планувалося утворити Міжнародний трибунал для покарання винних, однак у 2015 році Росія одноосібно заблокувала своїм вето у Раді Безпеки ООН створення такого Трибуналу.

Саме тому було прийнято рішення про розгляд цієї кримінальної справи національним судом у Нідерландах.

Україна та Нідерланди уклали угоду в Талліні в 2017 році, яка унормовує передачу кримінального провадження з України, отримання доказів, екстрадицію підозрюванних, заслуховування шляхом відеоконференції. 

Нагадаємо, 24 травня 2018 року офіційне слідство вперше підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії і належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Міністерства оборони Росії, яка розташована у Курській області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Боїнг МН17 збили з «Бука» російської 53-ї бригади — слідство

25 травня 2018 року незалежні дослідники Bellingcat оприлюднили новий звіт щодо катастрофи  MH17

Австралія та Нідерланди офіційно звинуватили Росію у збитті МН17. Також на дані розслідування відреагували НАТО та ЄС.

29 червня 2018 року ЄС закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17. Парламент Нідерландів також закликав РФ узяти відповідальність за збиття MH17. Водночас, у Мінтрансі Малайзії заявили, що переконливих доказів вини Росії у збитті MH17 немає.

Президент РФ Володимир Путін заявив, що не встиг ознайомитися зі змістом доповіді офіційного слідства, але може «сказати одразу», що Росія визнає висновки слідства тільки в тому випадку, якщо буде приймати «повноцінну участь в розслідуванні». А Міноборони РФ заявило, що ракети, якою збили МН17, немає на їхньому озброєнні.

13 червня 2018 року парламент Нідерландів повідомив, що вироки у справі авіакатастрофи MH17 зможуть виконати в Україні.

Пов`язані новини