У межах розведення сил і засобів біля Золотого-4 на Луганщині 31 жовтня 21 український військовий перемістився на нові позиції.

Про це повідомили у прес-центрі штабу операції Об’єднаних сил.

«Триває третя доба процесу розведення сил і засобів з обох сторін (дзеркально) на ділянці №2 у районі населеного пункту Золоте-4 Луганської області. В рамках цих заходів 21 український військовослужбовець перемістився на нові позиції», — йдеться у повідомленні.

Також у штабі розповіли, що упродовж 31 жовтня бойовики 8 разів порушили перемир’я. Так, на Донеччині зафіксували 4 обстріли: біля Новогригорівки, Невельського, Водяного та Новоселівки Другої.

На Луганщині бойовики обстріляли позиції української армії біля Світлодарська, Луганського та Новолуганського. Один український солдат дістав поранення.

29 жовтня у штабі операції Об'єднаних сил підтвердили, що розпочалось розведення військ поблизу населеного пункту Золоте-4 Луганської області.

Глава Міністерства закордонних справ України Вадим Пристайко сподівається, що розведення військ поблизу населених пунктів Золоте і Петрівське відбудеться за 7-10 днів (від 29 жовтня). За словами Пристайка, якщо не буде обстрілів і розведення відбудеться, це «відкриє шлях» до зустрічі «нормандської четвірки».

1 жовтня 2019-го на переговорах у Мінську домовились розвести сили біля Петрівського та Золотого, того ж дня українська сторона погодилась формулу Штайнмаєра. Після розведення має бути узгоджена дата зустрічі лідерів «нормандської четвірки», заявили в Кремлі.

В ОБСЄ заявили, що розведення має початися 7 жовтня, однак цього не сталося: кількома днями раніше бойовики обстрілювали ділянку розведення сил біля цих населених пунктів.

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що для початку процесу розведення тиша повинна протриматися щонайменше 7 днів.

Поділитись: