На переговорах Тристоронньої контактної групи у Мінську домовились про розведення сил у Петрівському та Золотому на Донбасі.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський на брифінгу 1 жовтня.

«Хочу заспокоїти, до речі, місцеве населення. Я особисто гарантую, що ви будете захищені і відвід військових ніяк не вплине на вашу безпеку. Прикладом цього є, ви прекрасно знаєте, ситуацію у Станиці Луганській, де відбулось успішне розведення військ», — сказав він.

Як повідомив представник ОБСЄ на переговорах у Мінську Мартін Сайдик, сторони домовилися почати розведення військ 7 жовтня, передає «Інтерфакс-Україна».

Відведення військ у трьох «пілотних» районах на Донбасі — Станиці Луганській, Петрівському та Золотому — є однією з умов проведення зустрічі лідерів «нормандської четвірки».

Інша умова — так звана «формула Штайнмаєра» щодо місцевих виборів на окупованому Донбасі та особливого статусу цих територій. За словами Зеленського, Україна погоджується на цю формулу.

Також президент розповів, що нинішня Верховна Рада ухвалить новий закон про особливий статус Донбасу, в який імплементують «формулу Штайнмаєра».

27 червня 2019-го спостерігачі ОБСЄ підтвердили розведення підрозділів ЗСУ та бойовиків біля Станиці Луганської. Розвести війська намагалися з 2016 року. Першочергово це потрібно, аби на передовій припинилися обстріли і почалися ремонтні роботи, зокрема відновлення мосту в Станиці Луганській.

Поділитись: