На думку керівника Луганської військово-цивільної адміністрації Віталія Комарницького, розведення сил у районі міста Золоте має бути привʼязане до відкриття контрольного пункту вʼїзду-виїзду між підконтрольною та окупованою частинами області.

Про це він заявив у коментарі hromadske.

«Це питання до Мінської групи, але я думаю, що відкриття КПВВ «Золоте» та розведення сил мають бути напряму повʼязані», — сказав Комарницький.

Він також повідомив, що у четвер, 19 вересня КПВВ «Золоте» відвідав керівник Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак.

«Новак приїхав, глянув, яка готовність з нашої сторони КПВВ. Ну і не все закінчуються на КПВВ, тому подивились стан інфраструктури, який є далі», — додав голова ОДА.

Зазначимо, що «Укравтодор» не повідомив, що керівник держагентства був на КПВВ «Золоте». Про відвідання пункту пропуску написав сам Славомір Новак на своїй сторінці у Facebook, помилково вказавши, що «Золоте» знаходиться на Донеччині.

Раніше прессекретарка представника України у ТКГ, другого президента Леоніда Кучми Дарка Оліфер повідомила, що Російська сторона на переговорах Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі у Мінську заблокувала визначення можливої дати розведення сил в районі Золотого та Петрівського.

Командувач операції Об’єднаних сил Володимир Кравченко заявив, що Збройні сили України проводять підготовчі заходи до повного розведення сил на Донбасі.

Президент Володимир Зеленський заявив, що хоче обговорити на зустрічі лідерів «нормандської четвірки» обмін полонених та розведення сил на Донбасі.

Водночас у Кремлі хочуть «залізних домовленостей» на зустрічі лідерів «нормандської четвірки», зокрема офіційно закріпити так звану «формулу Штайнмайєра», яка передбачає відведення сил перед проведенням виборів на окупованому Донбасі.

План Штайнмайєра — формула, згідно з якою, окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус під час виборів на цих територіях, які проводитимуться згідно з Мінськими угодами за українським законодавством.

Після доповіді ОБСЄ, якщо вибори визнають демократичними і такими, що відповідають стандартам організації, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі. Також цей план передбачає поступове зняття санкцій з Росії в разі прогресу у виконанні Мінських угод.

Поділитись: