Розведення військ у Золотому-4 на Луганщині майже завершилося, територія перейшла під контроль Міністерства внутрішніх справ.

Про це на брифінгу повідомив міністр оборони Андрій Загороднюк.

«Зараз вже практично воно завершене та повністю територія знаходиться під контролем МВС. МВС нам постійно дає звіти, яким чином це відбувається, це абсолютно безпечна територія, вони це гарантують», — сказав він.

29 жовтня у штабі операції Об'єднаних сил підтвердили, що розпочалось розведення військ поблизу населеного пункту Золоте-4 Луганської області.

Глава Міністерства закордонних справ України Вадим Пристайко сподівається, що розведення військ поблизу населених пунктів Золоте і Петрівське відбудеться за 7-10 днів (від 29 жовтня). За словами Пристайка, якщо не буде обстрілів і розведення відбудеться, це «відкриє шлях» до зустрічі «нормандської четвірки».

1 жовтня 2019-го на переговорах у Мінську домовились розвести сили біля Петрівського та Золотого, того ж дня українська сторона погодилась формулу Штайнмаєра. Після розведення має бути узгоджена дата зустрічі лідерів «нормандської четвірки», заявили в Кремлі.

В ОБСЄ заявили, що розведення має початися 7 жовтня, однак цього не сталося: кількома днями раніше бойовики обстрілювали ділянку розведення сил біля цих населених пунктів.

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що для початку процесу розведення тиша повинна протриматися щонайменше 7 днів.

Поділитись: