Українська розвідка ще 25 січня доповіла про загрозу та можливі наслідки COVID-19. Президент України Володимир Зеленський був поінформований з першого дня.

Про це заявив секретар Ради безпеки й оборони України Олексій Данілов в інтерв’ю «Українській правді».

За його словами, окрема група з 11-го січня починала відпрацьовувати дані про COVID-19, а з 20 січня РНБО розпочало цілодобовий збір інформації щодо коронавірусу. До роботи були залучені вірусологи, які давали свої прогнози стосовного того, що епідемія не омине й українців.

«Остаточно ми переконалися, що це є велика проблема, 25 січня, коли отримали дані нашої розвідки. З того, про що там йшлося, ми зрозуміли, що буде надалі відбуватися. На той час Китай робив усе можливе, щоб з усіх країн світу забрати якомога більше масок, обладнання, все, що стосується захисту від інфекційних хвороб. Маючи цю інформацію, розуміння, що відбувається в цій царині, ми почали готуватися і готуватися дуже потужно», — зазначив Данілов.

Він розповів, що Зеленський одразу поставився до інформації про коронавірус серйозно, однак координації дій влади на початку епідемії було недостатньо, оскільки багато хто не розумів усієї загрози.

Нагадаємо, з початку епідемії коронавірус в Україні підтвердили у 49 043 людей, з них 21 703 пацієнти одужали, 1 262 — померли від ускладнень. Наразі лікуються 26 078 пацієнтів.

Поділитись: