Розвідка Міноборони використовує депутата Шевченка для комунікації з Білоруссю — Буданов

Євгеній Шевченко
Євгеній ШевченкоWikimedia Commons

Розвідка Міністерства оборони України використовує народного депутата Євгенія Шевченка для комунікації з Білоруссю.

Про це сказав голова розвідки Кирило Буданов в інтерв'ю YouTube-каналу «Разные люди».

За його словами, розвідка залучала всі можливі шляхи комунікації. Так робили, щоб не допустити втягування Білорусі у війну та повторного заходу російських військ із цієї території. «Як показав час, станом на зараз цього вдалося досягти», — резюмує Буданов.

Він пояснив, що українська розвідка користується можливістю комунікацій і зв'язками, які є у Шевченка. «Він ефективний у цьому процесі. Пан Шевченко досить давно допомагає нам і жодного разу не відмовляв, коли ми просили допомогти», — каже Буданов.

Про Шевченка

Євгеній Шевченко щонайменше з 2020 року відвідував Білорусь, коли він ще був членом фракції «Слуга Народу». Тоді у грудні він їздив на Всебілоруські народні збори, де виступав самопроголошений президент Олександр Лукашенко. Заступниця голови фракції «Слуга Народу» в парламенті Євгенія Кравчук запевняла, що Шевченко відвідав Мінськ як приватна особа.

А у квітні 2021 року він приїхав у Мінськ на зустріч до Лукашенка. Тоді він заявив, що для нього «дуже велика честь» познайомитися з Лукашенком, і він «давно про це мріяв».

У «Слузі Народу» знову запевнили, що поїздка Шевченка є особистою ініціативою, а влада не делегувала його представляти Україну та вести переговори «з офіційними особами Білорусі». Однак у травні 2021 року Шевченка все ж виключили з фракції.

Депутат поїхав на таку зустріч навіть попри те, що офіційно Україна не визнала легітимності Лукашенка після виборів у 2020 році та на державному рівні припинила всі контакти з Білоруссю через політичну кризу в країні.

У березні 2022 року ЗМІ повідомляли, що Шевченка затримали на українсько-польському кордоні. А у липні 2022 року він прийшов на засідання парламенту у формі ЗСУ. Народний депутат від «Європейської Солідарності» Володимир Ар'єв тоді розповідав, що Шевченко тоді навіть показав своє нібито посвідчення розвідки Міноборони з особистим номером.