Генпрокурор Руслан Рябошапка заявив, що вноситиме подання до Верховної Ради на зняття депутатської недоторканності ще до того, як набуде чинності закон про скасування імунітету з усіх парламентарів.

Про це Рябошапка заявив у інтерв’ю «РБК Україна».

Закон про скасування недоторканності народних депутатів набуде чинності з 1 січня 2020 року. На запитання, чи буде ГПУ до цього клопотати про скасування імунітету, Рябошапка відповів: «Знаю, що буду».

Кількості таких клопотань генпрокурор назвати не зміг.

«Є ще декілька місяців, і не факт, що не з’являться нові кейси. Це не тільки справи, про які говорив попередній генпрокурор, там декілька народних депутатів. Це можуть бути нові справи, зокрема щодо депутатів від «Слуги народу», — сказав він.

Водночас Рябошапка зазначив, що «напрацювань» стосовного нового складу парламенту в ГПУ ще немає.

Раніше екс-генпрокурор Юрій Луценко заявив, що правоохоронці оголосили в розшук колишніх депутатів від «Опозиційного блоку» Олександра Вілкула та Дмитра Колєснікова.

Нагадаємо, на засіданні 3 вересня Рада скасували депутатську недоторканність. Деякі експерти та депутати вважають, що це рішення ухвалили з порушенням регламенту. Парламентарі від «Опозиційної платформи — за життя» вже заявили про намір оскаржити це рішення в Конституційному суді.

Поділитись: