Ryanair готовий відновити польоти в Україну ще до завершення війни, навіть до Києва
Авіакомпанія Ryanair готова відновити польоти до України ще до завершення війни, якщо українська влада зможе переконати в цьому європейські органи безпеки.
Про це розповів генеральний директор компанії Майкл О’Лірі в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».
Він пояснив, що в компанії розглядають два варіанти: відновити польоти після закінчення війни або вже у 2023 році, навіть попри воєнні дії.
«Українська влада працює з потрібними людьми, щоб спробувати знову відкрити повітряний простір, але ми нічого не можемо вдіяти, якщо вони не переконають EASA та страхові компанії, що виконувати обмежену кількість рейсів до Києва і Львова — безпечно», — розповів О’Лірі.
Гендиректор Ryanair впевнений, що це можливо, і навів приклад Ізраїлю.
«Ми працюємо в Ізраїлі та за його межами. Летимо в аеропорт Тель-Авіва. Час від часу із Західного берега лунають ракети, а ХАМАС запускає ракети. Отже, все можливо», — додав він.
Водночас після завершення війни компанія має намір з’єднати Київ із 20–25 європейськими містами. Крім того, планують запустити приблизно десять маршрутів зі Львова та п’ять — з Одеси.
За словами О’Лірі, це «стане можливим буквально через шість тижнів після відкриття неба».
«Нам потрібно буде налагодити продажі місць на рейси. Зазвичай на це потрібно приблизно два тижні, щоб виставити рейси на продаж. А потім ще чотири тижні, щоб заповнити рейси. Це не відбудеться негайно. Адже, я не виключаю, що вихідний трафік із Києва і Львова буде низьким», —пояснив гендиректор авіакомпанії.
Планується, що спершу відновлять сполучення з Варшавою, Краковом, Берліном, Франкфуртом, Міланом, Римом, Лондоном, Брюсселем, Амстердамом і Парижем.
Прогнози Євроконтролю
У Європейській організації з безпеки повітряної навігації опублікували прогноз щодо розвитку авіагалузі до 2029 року. Там вважають, що обмеження на польоти над Україною, росією, Білоруссю та Молдовою зберігатимуться ще майже сім років.
Семирічні прогнози повітряного руху по всіх країнах-членах організації та загалом по Європейському регіону Євроконтроль оновлює двічі на рік.
Ці прогнози використовуються країнами-членами для щорічного розрахунку ставок плати за послуги з аеронавігаційного обслуговування.
Водночас у державному підприємстві «Украерорух» заявили, що повітряний простір відкриють одразу після завершення воєнних дій та перемоги України.
Там пояснили, що Євроконтроль не генерує та не використовує воєнні прогнози, аналітику чи припущення.
Натомість його прогноз базується на поточній ситуації в авіаційній галузі та конфігурації маршрутів, а саме:
- закриття повітряного простору України для цивільних польотів через воєнні дії;
- суттєві обмеження польотів у повітряному просторі Молдови (також з міркувань безпеки), росії та Білорусі (санкційні заборони);
- суттєве зменшення кількості польотів у Польщі, Балтійських і Скандинавських країнах;
- відповідне збільшення інтенсивності польотів у південно-східній частині Європи (з метою обльоту закритих зон) і т.д.
Євроконтроль вважає, що ці чинники діятимуть до кінця горизонту планування, тобто до 2029 року, через відсутність інших підтверджених вхідних даних для прогнозування, зазначили в «Украерорусі».
У підприємстві заявили, що Україна повноцінно готується до відновлення польотів у своєму повітряному просторі одразу після закінчення бойових дій.
- Поділитися: