УКРАЇНА

Саакашвілі можуть допитати щодо «грузинських снайперів» на Майдані через відеозв’язок

13 лютого, 2018 15:11
УКРАЇНА/Саакашвілі можуть допитати щодо «грузинських снайперів» на Майдані через відеозв’язок
Зберегти
Вигляд
Депортованого політика Міхеіла Саакашвілі можуть допитати у суді щодо розстрілів на Майдані через відеозв’язок.

Міхеіла Саакашвілі, якого 12 лютого затримали в Києві та відправили до Польщі, можуть допитати у суді щодо розстрілів на Майдані через відеозв’язок.

Про це заявив прокурор Департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Яніс Сімонов, передає кореспондент Громадського.

Саакашвілі виступає у якості свідка щодо так званих «грузинських снайперів», про яких зняв сюжет італійський телеканал у минулому році.

«Зараз ми будемо визначатися, яким способом Міхеіл Саакашвілі буде надавати свідчення у Святошинському суді. Якщо він не зможе приїхати на засіданння, адже він виявляв бажання особисто бути присутнім на засіданні й надати свідчення, то також розглядається можливість щодо дистанційного допиту за допомогою відеозв’язку», — сказав прокурор.

Адвокати екс-беркутівців також припустили, що Саакашвілі допитають в суді через відеозв’язок.

13 лютого суд мав допитати Саакашвілі у справі розстрілів на Інститутській. Очікувалося, що Саакавшілі прояснить так звану «версію» грузинських снайперів — з його свідчень мало стати зрозуміло, чи можна вірити «свідкам», яких заявляє захист беркутівців.

Йшлось про те, що під час подій на Майдані у 2014 році в Києві перебувала і працювала так звана «група снайперів з Грузії». Відповідний фільм оприлюднив італійський інтернет-портал Gli Occhi Della Guerra. На відео італійські журналісти нібито беруть інтерв'ю трьох грузинських снайперів на Майдані. Вони стверджують, що нібито їх направив до Києва Саакашвілі.

Сам Саакашвілі так коментував цей фільм раніше: «Ніяких грузинських снайперів немає, є російські актори, ГРУ-шники або інші шпигуни. А італійський канал, з подачі російської пропаганди, зробив про це сюжет. Після цього в Україні перевіряють ці факти і витрачають ресурси на перевірку фактів російської пропаганди», — сказав тоді Саакашвілі.

12 лютого Міхеіла Саакашвілі затримали у Києві. Згодом прикордонники повідомили, що його повернули до країни попереднього перебування, тобто, до Польщі. Адвокат Саакашвілі подав заяву про викрадення політика.

Пов`язані новини