Міхеіла Саакашвілі, якого затримали в Києві та видворили з України, мали допитати у справі розстрілу на Інститутській у 2014-му році.

Міхеіла Саакашвілі, якого затримали в Києві та видворили з України, мали допитати у справі розстрілу на Інститутській у 2014-му році.

Він був офіційно викликаний на допит, зазначила адвокатка Небесної Сотні Евгенія Закревська. 

Очікувалося, що Саакавшілі прояснить так звану «версію» грузинських снайперів — з його свідчень мало стати зрозуміло, чи можна вірити «свідкам», яких заявляє захист беркутівців.

Міхеіл Саакашвіл був фігурантом у трьох кримінальних провадженнях, які розслідують українські правоохоронці. Одна із справ стосувалась так званих «грузинських снайперів» у розстрілах на Майдані, у ній Саакашвілі проходить свідком.

Йшлось про те, що під час подій на Майдані у 2014 році в Києві перебувала і працювала так звана «група снайперів з Грузії». Відповідний фільм оприлюднив італійський інтернет-портал Gli Occhi Della Guerra. На відео італійські журналісти нібито беруть інтерв'ю трьох грузинських снайперів на Майдані. Вони стверджують, що нібито їх направив до Києва Саакашвілі.

Сам Саакашвілі так коментував цей фільм раніше:  «Ніяких грузинських снайперів немає, є російські актори, ГРУ-шники або інші шпигуни. А італійський канал, з подачі російської пропаганди, зробив про це сюжет. Після цього в Україні перевіряють ці факти і витрачають ресурси на перевірку фактів російської пропаганди», — сказав тоді Саакашвілі.

Олексій Донський, прокурор департаменту Спецрозслідувань Генпрокуратури, у коментарі Громадському розповів, для чого потрібен був допит Саакашвілі.

«Підставою стало те, що сторона захисту (беркутівців, — ред.) намагається використати осіб, які згадуються у тому фільмі для спростування певних обставин кримінального провадження. І оскільки ми вважаємо, що цей фільм постановочний... то ми виходячи з цього вживаємо заходів для спростування», — сказав він.

Прокурор вважає, що сторона захисту штучно змонтувала обставини, які показані у фільмі. «В цьому фільмі наголошується, що нібито організатором розстрілів є Саакашвілі, саме сторона захисту поставили питання про те, що осіб треба допитати... І його, Саакашвілі треба допитати, бо він там згадується», — додав прокурор.

З приводу фільму прокуратура направляла запит до Італії, Македонії та Вірменії. Але країни не дали відповіді і не вийшли з правоохоронцями на контакт. 

«Ми вважаємо його (фільм, — ред.) штучно змонтованим і ми маємо вживати заходів, щоби спростовувати фактах у стрічці, тому ми і викликали Саакашвілі», — наголосив прокурор.

12 лютого Міхеіла Саакашвілі затримали у Києві. Згодом прикордонники повідомили, що його повернули до країни попереднього перебування, тобто, до Польщі. Адвокат Саакашвілі подав заяву про викрадення політика.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile