Видвореного з території України Міхеіла Саакашвілі прийняли на території Польщі.

Затриманого в Україні Міхеіла Саакашвілі прийняли на території Польщі. Його пропустили за процедурою реадмісії — взаємного зобов'язання країн приймати своїх громадян, громадян третіх країн чи осіб без громадянства.

Після того, як Саакашвілі прибув у Польщу, його не затримували, зазначила у коментарі Громадському речниця прикордонної служби Польщі Аґнєшка Ґоляс.

«Що Саакашвілі робитиме далі, ми не знаємо. Він — вільна людина, може залишитись у Польщі, або поїхати у будь-яку іншу країну Євросоюзу. Закону це не порушує, усе згідно з правилами», — зазначили у службі.

Вона додала, що згідно з законом, у нього є 14 днів, аби вирішити, що він буде робити далі.

Також Саакашвілі не заборонено пересуватися країнами Шенгенської зони. 

«Підставою для прийняття рішення була заява про реадмісію, подана Національною міграційною службою України до голови Прикордонної служби Польщі. Беручи до уваги той факт, що М. Саакашвілі є чоловіком громадянки держави-члена Європейського Союзу, запит української сторони розглянули позитивно.», — йдеться у повідомленні польського відомства.

Соратник Саакашвілі Давид Сакварелідзе повідомив, що політик йому з Польщі зателефонував.

Вдень 12 лютого Міхеіла Саакашвілі затримали люди у камуфляжі, коли він перебував у ресторані «Сулугуні» в Києві. Після затримання політика повезли у невідомому напрямку.

Як згодом з'ясувалось, Саакашвілі привезли до аеропорту «Бориспіль» для повернення найближчим рейсом до Польщі.

Пізніше Держприкордонслужба повідомила, що Саакашвілі вже немає на території України і він «повернений до країни попереднього перебування». Як відомо, останньої країною, звідки Саакашвілі потрапив до України була Польща.

Адвокат Саакашвілі подав заяву про викрадення політика.

Наголосимо, що при цьому наступного дня, тобто 13 лютого, Саакашвілі мав свідчити у справі розстрілів на Інститутській.

Поділитись: