Саакашвілі вперше виступив на суді в Грузії і звернувся до українців

Громадянин України та колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі вперше особисто з'явився на судовому засіданні в Тбілісі та звернувся там до українців.

Виступ транслювали на сторінці політика у Facebook.

«Я хочу звернутися до наших українських друзів. Я очікую, що ви будете звертатись до Генеральної прокуратури України і там почнуть розглядати той факт, що проти мене застосовувались тортури та нелюдське ставлення. І це є екстериторіальна юрисдикція України, бо це стосується громадянина України. Я дуже очікую, що ви на це будете реагувати», — заявив Саакашвілі.

Зазначимо, що в суді Саакашвілі також заявив, що під час перебування у військовому шпиталі в Горі він не отримав необхідного лікування.

13 січня політик вперше після затримання, голодування та лікування був присутній у суді.

Що із Саакашвілі?

Його затримали 1 жовтня після його прибуття у Грузії. Тоді на знак протесту він почав голодування, стан його здоров'я погіршувався.

Зрештою Саакашвілі перевели з Руставської в'язниці до Глданської тюремної лікарні у Тбілісі, хоча сам він наполягав на переведенні в цивільну лікарню.

На 49-й день голодування Саакашвілі знепритомнів у лікарні в'язниці, його доправили в реанімацію. Лікарі вкотре вимагали переведення політика з тюремної лікарні в багатопрофільну. Тоді Мін'юст Грузії запропонував перевести Саакашвілі у військовий госпіталь, після чого він погодився припинити голодування.

Саакашвілі заочно засуджений у Грузії, тож після прибуття до країни експрезидента одразу заарештували й перевели до пенітенціарної установи.

У 2018 році Саакашвілі заочно засудили до трьох років ув'язнення у справі про перевищення повноважень під час помилування засуджених за вбивство бізнесмена Сандро Ґірґвліані та до 6 років ув'язнення у справі про побиття у 2005 році депутата парламенту Валерія Гелашвілі.

Також Саакашвілі звинувачують у розтраті бюджетних коштів і незаконному перетині державного кордону. Крім того, після повернення грузинська влада заявила, що він нібито зі своїми соратниками «планував убивство опозиціонерів, щоб спровокувати заворушення і звинуватити владу», хоча проваджень за цим фактом немає.