Саакашвілі госпіталізували у тюремну лікарню в Тбілісі

Експрезидента Грузії та громадянина України Міхеіла Саакашвілі доставили з Руставської в'язниці до Глданської тюремної лікарні у Тбілісі.

Про це заявила Пенітенціарна служба Грузії, передає «Інтерфакс-Україна».

Раніше грузинські ЗМІ повідомляли, що Саакашвілі перевозять у військовий госпіталь.

Мати політика Гіулі Аласанія перед цим заявила журналістам, що її сина немає у в'язниці і його забрали звідти гелікоптером.

«За моєю інформацією, зібрався консиліум, який вирішив, що його необхідно перевести до багатопрофільної лікарні. У цей час, ігноруючи все, на наших очах його кудись забрали. Проїхали дві броньовані машини та пролетів вертоліт», — сказала Гіулі Аласанія перед в’язницею, куди вона прийшла побачитися із сином.

Доповнено. Цивільна дружина Саакашвілі Єлизавета Ясько заявила, що політика перевели у «найнебезпечніше місце для його життя».

«Попри заяви консиліуму лікарів, грузинського та українського омбудсменів та позицію України його перевели в найнебезпечніше місце для його життя — Глдані!» — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Саакашвілі від початку ув'язнення у Грузії оголосив голодування. Нещодавно він повідомляв українській омбудсменці Людмилі Денісовій про критичний стан свого здоров’я та незадовільні результати аналізів, зроблених напередодні.

Чому Саакашвілі у в'язниці?

Міхеіла Саакашвілі затримали 1 жовтня після його прибуття на батьківщину. Перед початком муніципальних виборів у Грузії він заявив, що 2 жовтня (у день голосування) буде вирішуватися доля країни, тож він «не може спостерігати за процесом збоку». Проте у Грузії Саакашвілі заочно засуджений, тож експрезидента одразу заарештували й перевели до пенітенціарної установи.

У 2018 році Саакашвілі заочно засудили до трьох років ув'язнення у справі про перевищення повноважень під час помилування засуджених за вбивство бізнесмена Сандро Ґірґвліані та до 6 років ув'язнення у справі про побиття у 2005 році депутата парламенту Валерія Гелашвілі.

Також Саакашвілі звинувачують у розтраті бюджетних коштів і незаконному перетині державного кордону. Крім того, після повернення грузинська влада заявила, що він нібито зі своїми соратниками «планував убивство опозиціонерів, щоб спровокувати заворушення і звинуватити владу», хоча проваджень за цим фактом немає.