Садовий розкритикував ЮНЕСКО за реакцію на російський обстріл Львова: «Перегляньте свої цінності»

Рятувальники перед будівлею у Львові, яка постраждала унаслідок російського обстрілу 6 липня 2023 року
Рятувальники перед будівлею у Львові, яка постраждала унаслідок російського обстрілу 6 липня 2023 рокуАндрій Садовий

Міський голова Львова Андрій Садовий розкритикував ЮНЕСКО за реакцію на російський обстріл історичного ареалу міста в ніч проти 6 липня.

Про це він написав у соцмережах.

Напередодні ЮНЕСКО виступила з офіційним засудженням обстрілу історичної будівлі у Львові, розташованої в буферній зоні об’єкта Всесвітньої спадщини «Львів — Ансамбль історичного центру».

Там зазначили, що цей напад — перший із часу повномасштабної війни на території, яка охороняється Конвенцією про всесвітню спадщину — є порушенням цієї Конвенції, а також Гаазької конвенції 1954 року про охорону культурних цінностей.

У ЮНЕСКО зазначили, у березні 2022 року надіслали листа міністру закордонних справ росії, щоб нагадати йому про зобов’язання та уточнити координати об’єктів Світової спадщини в Україні. Але напряму організація не вказала, хто стоїть за ракетною атакою по Львову.

Садовий зазначив, що в ЮНЕСКО «не наважилися назвати країну-терориста, яка здійснює ці обстріли», а сама росія залишається членом виконавчого комітету організації. Також представників організації не було на місці обстрілу.

«Правосуддя працює так, що треба судити вбивцю, а не пістолет, розумієте? [...] Вміння називати речі своїми іменами — це одна з ознак культури, яку ви маєте оберігати. Перегляньте свої цінності!» — пише Садовий.

Про атаку на Львівщину

У ніч проти 6 липня російські війська обстріляли ракетами Львівщину ракетами «Калібр». Повітряні сили ЗСУ знищили 7 із 10 ракет.

Унаслідок російського обстрілу Львова загинуло 10 людей. Ще 48 людей, зокрема діти, отримали травми та поранення різної важкості. Із них 6 залишаються в лікарнях міста на лікуванні.

Міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що ця нічна атака стала найбільшою атакою на цивільну інфраструктуру Львова від початку повномасштабного вторгнення. У Львові оголосили дводенну жалобу в пам’ять про загиблих.

Наразі приблизно 50 помешкань у Львові непридатні для проживання, мешканців забезпечують тимчасовим житлом у гуртожитках або інших помешканнях. Приблизно 35 будинків зазнали серйозних пошкоджень, також постраждали школи, гуртожиток «Львівської політехніки», офісне приміщення, автівки.