Саміт Ради Європи підтримав «формулу миру» Зеленського

Глави держав і урядів на саміті Ради Європи в Ісландії 17 травня висловили підтримку принципам «формули миру», яку запропонував президент України Володимир Зеленський.
Про це йдеться в декларації саміту та у вечірньому зверненні Володимира Зеленського.
«Без відповідальності не може бути тривалого миру, і ми підтримуємо принципи справедливого та тривалого миру, викладені президентом Зеленським у "Формулі миру"», — зазначається у документі, який підписали лідери 46 країн.
Зеленський привітав рішення країн Ради Європи.
«Це важливо, що Європа настільки консолідована заради чесного мирного плану. Дякую за це всім лідерам нашої Європи та кожній державі — учасниці Ради Європи», — наголосив він.
Що ще ухвалили на саміті?
Країни-члени Ради Європи, а також кілька країн, що не є членами, включно з Канадою, Японією та Сполученими Штатами, погодилися створити Реєстр збитків, завданих агресивною війною росії проти України.
Цей Реєстр стане першим компонентом майбутнього механізму компенсації, зазначають у Раді Європи.
Глави держав і урядів також висловили готовність долучитися до міжнародних ініціатив щодо подальшого розвитку такого механізму, який може включати комісію з претензій і компенсаційний фонд. Вони наголосили, що рф зобов’язана відшкодувати збитки, завдані її війною.
Лідери також привітали прогрес у створенні спеціального трибуналу для фіксації злочинів рф та запропонували Раді Європи підтримати процес.
Ще вони закликали росію негайно звільнити всіх цивільних, примусово переміщених або незаконно депортованих жителів.
Також члени Ради Європи закликали росію виконати міжнародні зобов’язання та вивести свої війська з території України, Грузії та Молдови.
Крім того, вирішено, що зусилля України з відновлення підтримуватимуться планом дій «Стійкість, відновлення та реконструкція» та Банком розвитку Ради Європи.
Держави-члени також ухвалили декларацію, присвячену депортації росією українських дітей. Усі винуватці цих злочинів мають бути притягнуті до відповідальності, закликається в повідомленні.
Зрештою, саміт схвалив низку інших пріоритетів Ради Європи:
- важливість приєднання Європейського Союзу до Європейської конвенції з прав людини;
- нові стандарти для захисту прав людини в цифрову еру онлайн і офлайн, зокрема щодо штучного інтелекту;
- просування соціальних прав у Європі через Соціальну хартію;
- продовження співпраці з білоруськими демократичними опозиційними силами, а також із білоруськими та російськими правозахисниками, вільними ЗМІ та незалежним громадянським суспільством.
- Поділитися: