Тіло студентки університету Богомольця Мукаддас Насирлаєвої, яка зникла 30 січня 2018 року, досі не знайшли. Про це йдеться у матеріалі журналістів програми «Слідство.Інфо».

Нагадаємо, як повідомляв адвокат сім'ї загиблої Ровшанбек Розметов, минулого року дівчина стрибнула у Дніпро з мосту Патона у Києві. Причиною такого кроку, за його словами, могли стати моральний тиск і корупція у виші. Від часу трагедії минув рівно рік.

«Наразі підозрюваних немає, тіло студентки також не вдалося знайти», — повідомили журналістам у прес-службі прокуратури Києва.

Останній допит свідків проводили півроку тому, розповів адвокат Ровшанбек Розметов. Слідчі говорили зі студентами, які були в кабінеті під час останньої розмови Насирлаєвої та заступника декана з виховної роботи з іноземними студентами Тетяни Тімохіної — саме вона начебто відмовилася надавати студентці заяву, необхідну для продовження посвідки на проживання в Україні.

«За однією із версій, таким чином заступниця декана вимагала хабара. Утім, обидва допитані студенти кажуть, що жодного тиску з боку Тетяни Тімохіної не було, вона поводила себе чемно та виховано. Додають, що більше нічого сказати не можуть, мовляв, майже нічого з того дня не пам’ятають», — повідомив адвокат.

У прес-службі прокуратури Києва сказали, що не можуть підтвердити доведення Мукаддас Насирлаєвої до самогубства. «Це могла б підтвердити хіба що сама дівчина або хтось з її близьких. Ми допитали її друзів, одногрупників та працівників НМУ Богомольця, але наразі нам не удалося це підтвердити. Слідчі дії тривають», — повідомили у прокуратурі.

Як розповів Розметов, Тетяна Тімохіна зі слідством не співпрацює, так само як і не допомагають у розслідуванні представники університету Богомольця.

Крім того, додав захисник, йому не надалаи жодного документу, який підтверджує створення та діяльність комісії для внутрішнього розслідування, про утворення якої в університеті заявили після самогубства студентки.

Торік у лютому Тетяну Тімохіну формально від посади відсторонили. Та, як прокоментував «Слідству.Інфо» очільник вишу Юрій Кучин, на сьогодні вона продовжує працювати на кафедрі терапевтичної стоматології.

Нагадаємо, 30 січня минулого року у Києві зникла студентка національного медуніверситету імені Богомольця Мукаддас Насирлаєва. Дівчина вийшла з дому 30 січня, як завжди, на пари, та більше не повернулася.

Адвокат сім'ї студентки, очільник діаспори туркменського народу Ровшанбек Розметов стверджує, що дівчина стрибнула з мосту Патона в Києві після того, як у виші їй відмовилися видати заяву, яка була потрібна дівчині для продовження посвідки на проживання в Україні.  Розметов оприлюднив відео у Facebook, на якому, за його словами, можна відстежити шлях студентки до мосту Патона.

У свою чергу, в університеті Богомольця заявили, що зникла студентка з Туркменістану Мукаддас Насирлаєва була відрахована з вузу.

Прокуратура Києва розпочала кримінальне провадження за фактом доведення до самогубства студентки з Туркменістану. 

У Києві 19 лютого біля університету Богомольця влаштували акцію через самогубство студентки з Туркменістану.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дівчина на мосту: Що відомо про зниклу студентку з Туркменістану

Поділитись: