Світ

Самопроголошений Сомаліленд ув’язнив поетесу за вірш про об’єднання з Сомалі

15 квітня, 2018 22:51
Світ/Самопроголошений Сомаліленд ув’язнив поетесу за вірш про об’єднання з Сомалі
Зберегти
Вигляд
Суд у самопроголошеній державі Сомаліленд на три роки ув’язнив молоду поетесу за вірш про об’єднання невизнаної території із Сомалі.

Суд у самопроголошеній державі Сомаліленд на три роки ув’язнив молоду поетесу за вірш про об’єднання невизнаної території із Сомалі.

Про це повідомляє ВВС.

Жінку на ім’я Насіна Коране визнали винною у зневазі до власної держави. Правозахисники заявили, що Сомаліленд порушив права людини у справі поетеси.

Коране затримали у січні 2018-го після повернення зі столиці Сомалі Могадішо. Там її визнали поетесою, що закликає до сомалійської єдності.

Сомаліленд — невизнана держава, яка проголосила незалежність від Сомалі в 1991 році. Міжнародна спільнота визнає Сомаліленд частиною Сомалі. У самопроголошеній державі мешкає близько 3,5 мільйонів людей.

Сомаліленд має основні атрибути державності. В 1997 році парламент Сомаліленду схвалив «конституцію», яку на референдумі підтримало 97% населення території. За формою правління Сомаліленд є президентською республікою.

Невизнана держава має власні збройні сили та флот. Армія налічує 13 000 особового складу, на неї витрачається 30% бюджету території.

Паспорти Сомаліленду визнають 10 держав світу: ПАР, Ефіопія, Джибуті, Бельгія, Великобританія, Франція, Південний Судан, ОАЕ, Кенія та Замбія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Успішний Сомаліленд: як живе й кому потрібна невизнана «республіка».

У квітні 2018-го в Росії засудили вчителя до 330 годин примусових робіт за вірш про Україну.

Пов`язані новини