Спеціалізована антикорупційна прокуратура порушила кримінальну справу проти народного депутата Сергія Лещенка через купівлю квартири в центрі Києва.

Про це повідомила прес-служба САП.

Справа порушена «за фактом можливого отримання хабаря». У САП «зважили» на появу у «деяких» ЗМІ інформації про те, що квартиру Лещенко придбав «за кошти, начебто отримані від неправомірної вигоди».

«Відповідно опублікованої у ЗМІ інформації народний депутат систематично отримував мільйонні хабарі від підприємця за лобіювання бізнес-інтересів останнього, а саме здійснення впливу на посадовців органів влади та правоохоронних органів, а також формування необхідних суспільних думок у медіапросторі», — йдеться у повідомленні.

Кримінальне провадження САП зареєструвала «з метою перевірки викладених у публікації фактів» за ч. 4 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу. Також прокурори викликали Лещенка на допит.

Досудове розслідування у цій справі проводитимуть детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ).

Зазначимо, що цю квартиру Лещенко купив разом зі своєю дівчиною майже три роки тому.

13 травня 2019 року Лещенко заявив, що генпрокурор Юрій Луценко дезінформував особистого адвоката Трампа Рудольфа Джуліані. Він також продемонстрував документ, який, за його словами, передало оточення Луценка адвокату президента США Дональда Трампа.

Згодом Луценко заявив, що Сергія Лещенка викличуть у Генпрокуратуру, і там, ймовірно, вручать йому підозру за розголошення даних досудового слідства в його публікації про так звану «чорну бухгалтерію» партії президента-втікача Віктора Януковича. Луценко додав, що підозри ще немає, але «очевидно, що вона буде». Крім того, він назвав Лещенка «скунсом».

Після цього Лещенко запевнив, що піде на допит до Генеральної прокуратури і наголосив, що парламент повинен зняти з нього недоторканність.

Поділитись: