Лещенко: Генпрокурор Луценко дезінформував адвоката Трампа

Watch on YouTube

Генеральний прокурор України Юрій Луценко дезінформував адвоката президента США Дональда Трампа Рудольф Джуліані щодо обставин справ, які останнім часом розслідувались в Україні, пов’язаних з Америкою і зокрема з Полом Манафортом.

Про це в інтерв’ю Громадському заявив народний депутат Сергій Лещенко.

«Перше — я не засуджений у Києві. Єдиний позов, який був, це штучно вмотивований позов в адміністративний суд, який подав депутат Розенблат (народний депутат Борислав Розенблат — Громадське), як сам зараз перебуває на гачку у Генпрокуратури, проти нього розслідуються справи. Він подав адміністративний позов, який стосувався начебто втручання в американські вибори мене та Ситника», — пояснив Лещенко.

За його словами, генпрокурор посилається на рішення, яке було винесено 11 грудня 2018 року.

«Справа лежала без руху майже півтора року лежала без руху, аж от в кінці минулого року її дуже швидко прискорили і за позовом Розенблата ухвалили рішення про втручання у американські вибори. При цьому, жодних санкцій тут немає, просто встановлення цього факту і крапка. Навіщо це все вони зробили? Щоб це все штучно прив’язати і створити таку от ідею про начебто змову, яка є. Та рішення не набуло законної сили. Жодних правових наслідків не настало. Ми оскаржили в апеляції і на час апеляції рішення призупинене», — заявив депутат.

Лещенко також додав, що Луценко також дезінформував щодо справи Манафорта, оскільки генпрокурор заявляв, що «чорна бухгалтерія» Партії регіонів є фальсифікацією, що пізніше повторив Джуліані.

«Експертизи Генпрокуратури, і пан Горбатюк (Начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк — Громадське) може підтвердити, що є експертизи, які підтверджують правдивість підписів. На підставі цих підписів висунуто підозру, наприклад, Калюжному, колишньому депутату від Партії регіонів, який вів цю бухгалтерію, і до речі, ставив підписи за Манафорта. Більше того, в Америці транзакції, які є частиною «чорної бухгалтерії» порівнювали з наповненням таємних рахунків Манафорта, побачили, що вони співпадають і засудили його на 4 роки тюрми саме за ухилення від сплати податків», — наголосив Лещенко.

Водночас, депутат додав, що в опублікованій ним «чорній бухгалтерії» 31 травня 2014 року не було згадок про Манафорта.

«Про Манафорта казав New York Times. Це було 14 серпня 2014 року. Потім про це повідомило НАБУ 18 серпня 2014 року. Вони оприлюднили конкретні транзакції, конкретні перекази. Я опублікував 19-го теж саме що оприлюднило НАБУ», — наголосив Лещенко.

Нагадаємо, 11 травня стало відомо, що адвокат Дональда Трампа, Рудольф Джуліані, який мав приїхати в Україну для зустрічі з Зеленським, скасував свій візит.

Причиною скасування візиту стали «виснажливі атаки», яким піддали Джуліані після анонсування свого візиту. Крім того, адвокат Трампа припустив, що в Україні він опиниться у середовищі людей, які є «ворогами президента», у деяких випадках і «ворогами США».

Зокрема серед причин скасування свого візиту Джуліані назвав народного депутата Сергія Лещенка.

Так, адвокат Трампа звинуватив Лещенка у публікації «чорної бухгалтерії» Партії регіонів, в якій ідеться про виплати грошей екс-главі передвиборчого штабу Трампа Полу Манафорту. Джуліані назвав фейком цю історію. Проте насправді першою про цю «амбарну книгу Партії регіонів» написала газета The New York Times.

Про візит Джуліані повідомляла газета The New York Times. За даними видання, адвокат Трампа хотів переконати Зеленського продовжити розслідування в інтересах Білого дому — а в такий спосіб допомогти Трампу в його президентській кампанії 2020 року.