Лещенко піде на допит до ГПУ і вимагає зняти з себе недоторканність
Народний депутат Сергій Лещенко заявив, що піде на допит до Генеральної прокуратури і готовий розкрити джерело, з якого отримав частину «чорної бухгалтерії», але тільки на допиті у прямому ефірі. Також він вимагає зняти з нього депутатську недоторканність.
Про це повідомив кореспондент Громадського.
«Якщо Луценко дозволяє собі використовувати цю справу для того, щоб зберегти місце генпрокурора, щоб отримати захист в оточенні американського президента, немає жодної проблеми, якщо суспільство буде бачити з усіх боків цю історію», – заявив депутат. За словами Лещенка, своїми діями генеральний прокурор «вкидає» українську державу в конфлікт, який розпалюється між республіканською і демократичною партіями в США.
Раніше генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Сергія Лещенка викличуть у Генпрокуратуру, і там, ймовірно, вручать йому підозру за розголошення даних досудового слідства в його публікації про так звану «чорну бухгалтерію» партії президента-втікача Віктора Януковича. Луценко додав, що підозри ще немає, але «очевидно, що вона буде». Крім того, він назвав Лещенка «скунсом». Також Луценко також вважає, що посолка США Йованович необ'єктивно висвітлювала роботу українських правоохоронців.
Напередодні Лещенко заявляв, що Луценко дезінформував особистого адвоката Трампа Рудольфа Джуліані щодо «чорної бухгалтерії» «Партії регіонів», назвавши це фальшивим документом. Депутат також продемонстрував документ, який, за його словами, передало оточення Луценка адвокату Трампа.
У документі ішлося про те, що в березні 2014 років через лобістські канали екс-міністр екології Микола Злочевський нібито запропонував держсекретарю США Джону Керрі та віце-президенту Джо Байдену розподілити прибутки в компанії Burisma. Ці гроші нібито платили сину Байдена і другові прийомного сина Керрі Девону Арчеру.
Зазначимо, що нині Джо Байден претендує на пост президента США і є основним опонентом Трампа.
«Вони збудували цілу конспірологічну історію довкола екс-віце-президента США Джозефа Байдена й екс-міністра екології Миколи Злочевського, в результаті чого кандидат від республіканців повинен був отримати компромат на конкурента, а Луценко – отримати важіль для збереження за собою посади», – заявив Лещенко.
Нагадаємо, 11 травня стало відомо, що адвокат Трампа Джуліані, який мав приїхати в Україну для зустрічі з Зеленським, скасував свій візит. За даними The New York Times, адвокат Трампа хотів переконати Володимира Зеленського продовжити розслідування проти Burisma Злочевського в інтересах Білого дому — і в такий спосіб допомогти Трампу в його президентській кампанії 2020 року.
Причиною скасування візиту стали «виснажливі атаки», яким піддали Джуліані після анонсу свого візиту. Крім того, адвокат Трампа припустив, що в Україні він опиниться у середовищі людей, які є «ворогами президента», у деяких випадках і «ворогами США». Серед причин скасування свого візиту Джуліані назвав народного депутата Сергія Лещенка. Джуліані звинуватив Лещенка у публікації «чорної бухгалтерії» «Партії регіонів», в якій ідеться про виплати грошей екс-главі передвиборчого штабу Трампа Полу Манафорту і назвав фейком цю історію. Зазначимо, що насправді першою про цю «амбарну книгу Партії регіонів» написала The New York Times.
У серпні 2016 Сергій Лещенко оприлюднив копії документів «чорної бухгалтерії» «Партії регіонів» щодо передачі коштів екс-раднику Віктора Януковича Полу Манафорту. Усього, згідно із документами, Манафорт отримав більше 12 мільйонів доларів від Партії регіонів із 2007 по 2009 роки. У США почали розслідувати можливу участь Манафорта в корупційних схемах в Україні.
13 березня Манафорту оголосили другий вирок. Екс-радника Януковича засудили до 3,5 років в'язниці за звинуваченнями у змові, пов'язаними з його діяльністю в Україні і до майже 4 років ув'язнення за шахрайство в податковій і банківській сферах. Загалом Манафорт отримав 7,5 років в'язниці.
Екс-міністр екології, власник найбільшої приватної газовидобувної компанії України Burisma Микола Злочевський виїхав з країни в кінці 2014 року. У січні 2015-го ГПУ оголосила його у розшук. Burisma підозрювали в ухиленні від сплати податків на суму близько 1 млрд грн за останні два роки.
7 липня 2016 року генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що ГПУ розслідує нову схему розкрадання українського газу, до якої може бути причетний Злочевський. Тоді Печерський райсуд Києва наклав арешт на 20 свердловин газодобувної компаній «Еско-Північ», до яких причетний екс-міністр.
13 вересня 2016 Печерський райсуд зобов'язав Генпрокуратуру прийняти рішення про припинення розшуку Злочевського.
У січні 2017 року Burisma заявила про закриття всіх кримінальних справ проти екс-міністра Злочевського.
А в лютому 2019-го Спеціалізована антикорупційна прокуратура ухвалила рішення про закриття кримінального провадження у справі щодо незаконної видачі ліцензій фірмам колишнього міністра.
Загалом провадження проти Злочевського зводяться до трьох напрямів (ухилення від податків, справа по відмиванню брудних коштів, розкрадання державних ресурсів). Генпрокуратура, за словами Луценка, намагається реанімувати одну з них, про ухилення від податків.
- Поділитися: