Спеціалізована антикорупційна прокуратура направила листи до прем'єр-міністра України та очільника Фонду державного майна з ініціативою розробки та затвердження плану повернення «Запорізького титано-магнієвого комбінату» (ЗТМК) у державну власність.

У САП зазначають, що такий порядок необхідно розробити та схвалити на засіданні уряду для виконання рішення суду, який постановив припинити договір про спільне підприємство, яким комбінат передали в управління компанії українського олігарха Дмитра Фірташа.

«З метою організації виконання цього рішення САП підготовлено та направлено відповідні листи прем’єр-міністрові України та керівнику Фонду державного майна України з ініціативою щодо невідкладного розроблення й затвердження детального плану повернення цілісного майнового комплексу ЗТМК до сфери державного управління та термінового, із залученням всіх уповноважених органів виконавчої влади, початку його реалізації», — повідомили у САП.

Водночас, там нагадали, що наразі триває судовий розгляд кримінального провадження проти директора ТОВ «ЗТМК».

Нагадаємо, що Запорізький господарський суд розірвав договір про заснування ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», укладений між Фондом держмайна та компанією Фірташа «Толеріс Трейдинг Лімітед». Договір уклали у 2013 році нібито з метою залучення інвестицій у прогресивні технології та створення високорентабельного виробництва.

Унаслідок укладання договору було створено приватну компанію, якою фактично володів український олігарх Дмитро Фірташ, попри те, що частка держави складала 51%.

Компанія Фірташа подала апеляцію на рішення суду про повернення «ЗТМК» державі, проте програла справу.

Нагадаємо, наприкінці 2016 року Спеціальна антикорупційна прокуратура подала до Господарського суду Києва позов з вимогою розірвання договору про заснування ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат».

Раніше повідомлялось, що у Фонді держмайна виключили низку великих підприємств з переліку на приватизацію у 2018 році.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile