Фонд державного майна України (ФДМ) переглянув перелік об’єктів на приватизацію майна у 2018 році та виключив з нього контрольні пакети акцій 5 обленерго, Турбоатому та деяких інших підприємств.

Фонд державного майна України (ФДМ) переглянув перелік об’єктів на приватизацію майна у 2018 році та виключив з нього контрольні пакети акцій 5 обленерго, Турбоатому та деяких інших підприємств.

Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», у новому переліку на приватизацію державних підприємств також немає контрольного пакету акцій Запорізького титано-магнієвого комбінату, 50% акцій Азовмашу та 40% акцій «Світу ласощів», які значились у приватизаційному переліку наприкінці 2017 року.

Крім цього, з чотирьох ТЕЦ, які держава мала намір приватизувати раніше, залишилась лише Миколаївська, в той час як Дніпровська, Херсонська та Криворізька з переліку зникли.

В той же час, до переліку включили блокуючі пакети акцій підприємств нафтопереробної галузі «Нафтохімік Прикарбаття» та «НПК «Галичина».

В ФДМ пояснили,що суттєве скорочення приватизаційного переліку найбільших державних підприємств пов'язане з тим, що лише вказані підприємства підпадають під дію перехідних положень нового закону про приватизацію.

У Фонді державного майна надіються, що оновлений перелік приватизації уряд погодить вже найближчим часом.

В 2017 році держава отримала від приватизації лише 3,4 млрд грн із запланованих 17,1 млрд грн.

У 2016 році розрив був ще більшим: із запланованих 17,1 млрд грн надходження від приватизації держмайна склали лише 190 млн грн.

Раніше Порошенко підписав новий закон про приватизацію, яким, зокрема, заборонялось брати участь у приватизації російським інвесторам.

Також в Україні затвердили новий перелік малих об’єктів на приватизацію, до якого ввійшло 600 підприємств.

Раніше в Мінфіні повідомляли про плани приватизувати всі державні банки до 2022 року.

Порошенко обговорив можливість участі катарських інвесторів у приватизації в Україні.

Також уряд звільнив за зловживання керівника державного Електронмашуза зловживання на суму в 60 млн грн та нецільове використання державних коштів на понад 30 млрд грн.

Поділитись: