Народна депутатка Надія Савченко, яку Служба безпеки викликала на допит у «справі Рубана», вимагає вручити повістку їй особисто в руки.

Народна депутатка Надія Савченко, яку Служба безпеки викликала на допит у «справі Рубана», вимагає вручити повістку їй особисто в руки.

Про це вона повідомила у Facebook.

«У випадку наявності наміру проведення за моєю участю слідчих дій прошу передати мені наручно виклик на допит в якості свідка до Служби безпеки України, після чого в установлений законом триденний термін згідно зі ст. 135 КПК я прибуду на допит», —  написала вона.

Савченко зазначила, що офіційної повістки про виклик на допит не отримувала, а «ЗМІ не є офіційним та надійним джерелом сповіщення».

Вона наголосила, що від 12 до 16 березня перебуватиме «у запланованій робочій поїздці до Європейського парламенту в Страсбурзі, де відбуваються парламентські сесії ЄР».

Нагадаємо, народну депутатку Надію Савченко викликали на допит до Служби безпеки України у зв'язку з розслідуванням у кримінальному провадженні стосовно керівника Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимира Рубана.

Володимира Рубана затримали 8 березня поблизу лінії розмежування на Донбасі на контрольно-пропускному пункті «Майорськ». 

За даними СБУ, в машині, якою керував Володимир Рубан, були артилерійські міни, гранати, протитанкові гранатомети та інша зброя, яку хотіли застосувати для терактів у Києві.

Уранці 9 березня Шевченківський суд столиці обрав йому  запобіжний захід у вигляді взяття під варту на 2 місяці без права на заставу.

Рубану інкримінують порушення статей Кримінального кодексу про незаконне поводження зі зброєю і підготовки теракту. У тексті підозри йдеться, що Рубан готував замах на президента, голів МВС та РНБО.  

На прес-конференції 9 березня глава СБУ Василь Грицак заявив, що Рубан активно співпрацював з політичною силою «Український вибір» Віктора Медведчука. Він також заявив, що у справі переговорника Рубана будуть ще інші підозрювані.

У громадській організації «Український вибір», головою якої є Віктор Медведчук, коментуючи заяву Служби безпеки, заявили, що трактування СБУ не відповідає дійсності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про затриманого переговорника Рубана.

Керівник волонтерської групи «Патріот» Олег Котенко заявив стосовно затримання Рубана, що спецслужби України «нарешті відреагували» на базу даних, до якої вносилася інформація про пособників бойовиків.

Поділитись: