УКРАЇНА

«Український вибір» про зв'язки з Рубаном: Трактування СБУ не відповідає дійсності

11 березня, 2018 00:28
УКРАЇНА/«Український вибір» про зв'язки з Рубаном: Трактування СБУ не відповідає дійсності
Зберегти
Вигляд
У громадській організації «Український вибір», головою якої є Віктор Медведчук, прокоментували заяву Служби безпеки щодо нібито зв'язків із арештованим переговорником Володимиром Рубаном.

У громадській організації «Український вибір», головою якої є Віктор Медведчук, прокоментували заяву Служби безпеки щодо нібито зв'язків із арештованим переговорником Володимиром Рубаном.

Про це йдеться у заяві «Українського вибору».

Коментуючи заяву глави СБУ Василя Грицака щодо нібито зв'язку Рубана з рухом, в «Українському виборі» наголосили, що Служба «не просто цитує матеріали руху, а дає їм своє трактування, яке не відповідає дійсності».

Також наголошується, що Рубан «не є і ніколи не був» членом цього громадського руху.

«Він брав участь в заходах проекту «Українська федерація» нарівні з багатьма іншими експертами, журналістами та громадськими діячами як громадянин, якому тоді, в 2013-му, були близькі ідеї «Українського вибору». Які ідеї сповідує Володимир Рубан сьогодні — нам невідомо», — йдеться у повідомленні.

Рубан ніколи не вів цей проект, наголосили в «Українському виборі».

«Відвертою маніпуляцією і кричущим непрофесіоналізмом виглядають заяви СБУ про існування «підпроектів» в рамках «Української федерації», — заявляє організація.

Там пояснили, що у 2013 році Рубан звернувся до руху з проханням надати приміщення для засідання тематичного клубу «Управління суспільним розвитком», керівником якого він тоді був.

Організація запевняє, що це була громадська ініціатива, а не «проект» або «підпроект» «Українського вибору». Керуючись статутом руху, Рубану тоді було надане приміщення для його ініціативи.

На прес-конференції 9 березня глава СБУ Грицак заявив, що Рубан активно співпрацював з політичною силою «Український вибір» Віктора Медведчука. 

Фото: Громадське

Нагадаємо, Володимира Рубана затримали 8 березня поблизу лінії розмежування на Донбасі на коньрольно-пропускному пункті «Майорськ». 

За даними СБУ в машині, на якій їхав Володимир Рубан, були артилерійські міни, гранати, протитанкові гранатомети та інша зброя, яку хотіли застосувати для терактів у Києві.

Вранці 9 березня Шевченківський суд столиці обрав йому запобіжний захід у вигляді взяття під варту на 2 місяці без права на заставу.

Рубану інкримінують порушення статей Кримінального кодексу про незаконне поводження зі зброєю і підготовки теракту. У тексті підозри ідеться про те, що Рубан готував замах на президента, голів МВС та РНБО.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про затриманого переговорника Рубана.

Глава СБУ Василь Грицак заявив, що у справі переговорника Рубана будуть ще інші підозрювані.

Пов`язані новини