Життя

Савік Шустер ухилився від сплати податку на суму понад 2,1 млн гривень — ДФС

Життя/Савік Шустер ухилився від сплати податку на суму понад 2,1 млн гривень — ДФС
Зберегти
Вигляд

Журналіст Савік Шустер не надав до податкової інспекції декларацію про отримані доходи та ухилився від сплати податку з доходів фізичних осіб на суму понад 2,1 млн грн, повідомила Державна фіскальна служба України.

«Встановлено, що Шустер С., який з 2005 року постійно проживає на території України, в 2008 році, отримавши на свій валютний рахунок процентну фінансовий кредит в розмірі 1 млн 340 тис. Євро не повернув його кредитору в обумовлений термін. В порушення закону України від 22.05.2003 № 889-VI «Про податок з доходів фізичних осіб» Шустер С. не надав до податкової інспекції за місцем проживання декларацію про отримані доходи та ухилився від сплати податку з доходів фізичних осіб на суму понад 2,1 млн грн, що є особливо великим розміром», — сказано в повідомленні ДФС.

Як повідомляється, слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Києві розслідується кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом умисного ухилення від сплати податків стосовно громадянина Канади Савіка Шустера і стосовно службових осіб ТОВ «Савік Шустер Студія».

«В рамках виробництва планується проведення податкової перевірки Шустера С. щодо повноти сплати податків з суми неповернутої позики», — сказано в повідомленні.

Крім того, ГФС поінформувала, що за результатами планової документальної перевірки встановлено, що службові особи «Савік Шустер Студії» в порушення п.198.3, 198.6 ст.198 Податкового кодексу України в 2012-2014 роках занизили податок на додану вартість на загальну суму 1, 99 млн грн. (Переважно, за рахунок заниження вартості телепередач «Шустер Live»).

Як повідомляється, Шустер тричі викликався до органу досудового розслідування для надання свідчень, в зв'язку з чим був обізнаний про наявність кримінального провадження.

26 квітня Савіку Шустеру, який має громадянство Канади та Італії, анулювали дозвіл на роботу в Україні. Таке рішення було прийнято на підставі отриманої від Державної служби зайнятості інформації про відкрите кримінальне провадження.

Сам Шустер вважає рішення про анулювання дозволу на роботу тиском. Крім того, Шустер оголосив голодування. За його словами, він припинить його лише тоді, коли йому повернуть право на роботу в Україні.

Президент України заявив, що сподівається на якнайшвидше врегулювання ситуації з дозволом на роботу телеведучому. Також прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив компетентним органам врегулювати ситуацію з анулюванням дозволом на роботу Шустеру.

У свою чергу міський голова столиці Віталій Кличко запропонував Шустеру виходити з авторською програмою на телеканалі «Київ».

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дунья Міятович висловила стурбованість з приводу перешкоджання роботі Савіка Шустера і закликала українську владу забезпечити йому право на роботу.

Пов`язані новини