Служба безпеки України перевіряє інформацію про участь футбольної команди «Закарпаття» у так званому «Чемпіонаті світу» серед невизнаних держав.

Служба безпеки України перевіряє інформацію про участь футбольної команди «Закарпаття» у так званому «Чемпіонаті світу» серед невизнаних держав.

Про це повідомила речниця СБУ в Закарпатській області Людмила Коршунова, передає «112 Україна».

«За попередніми даними, які ще уточнюються, декілька таких осіб брали участь у псевдотурнірі. Очікується їхнє повернення для опитування цих учасників стосовно обставин їхньої участі у цьому заході», — сказала Коршунова.

Раніше повідомлялося, що футбольна команда з Закарпаття поїхала на Чемпіонат світу серед невизнаних держав.

Глава МЗС розкритикував участь футбольної команди «Закарпаття» у ЧС серед невизнаних країн.

Федерація футболу України заявила, що дискваліфікує усіх футболістів із команди «Закарпаття», які беруть участь у так званому «Кубку світу» з футболу серед невизнаних територій. Вона також закликала правоохоронців перевірити учасників змагань на сепаратизм.

Футбольна збірна Kárpátalja, що з угорської перекладається як «Закарпаття», бере участь у чемпіонаті світу серед невизнаних і частково визнаних країн, автономій та етнічних команд.

У 2018 році збірну «Закарпаття» представляють виключно гравці з угорських ліг, однак серед них є і ті, які раніше грали в українських клубах.

Турнір під назвою ConIFA World Football Cup проводиться «Конфедерацією незалежних футбольних асоціацій», до складу якої входять федерації, які не є членами Міжнародної федерації футболу (ФІФА).

Ця конфедерація заснована у 2013 році, вона проводить чемпіонати світу серед сепаратистів і невизнаних держав раз на два роки.

У 2014 році такий турнір пройшов у Швеції, на ньому перемогла команда «графства Ніцца», а у 2016 році чемпіонат проводився у невизнаній Абхазії і перемогу здобули господарі.

Цього року турнір проходить у Лондоні. В ньому бере участь збірна «Закарпаття», за яку виступають етнічні угорці.

На емблемі команди зображені прапори України та Угорщини, територія Закарпатської області, ведмідь та напис угорською мовою.

Команди самоназваних «ДНР» та «ЛНР» також брали участь у цьому чемпіонаті, але не пройшли відбір.

Нагадаємо, відносини між Україною та Угорщиною досить напружені через мовну статтю українського закону про освіту. Будапешт вважає, що Київ обмежує права нацменшин, зокрема угорців Закарпаття.

25 травня, уряд Угорщини ініціював в НАТО перегляд програм підтримки України через «провал реформування» країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Поділитись: