У Службі безпеки України пояснили причину обшуків на найбільшому промисловому підприємстві Кривого Рогу — АрселорМіттал — тим, що підозрюють, що його керівництво недбало ставилося до інвестицій у покращення екологічної ситуації на підприємстві.

Про це повідомив виконувач обов’язків голови СБУ Іван Бакланов під час брифінгу присвяченому обшукам на підприємстві.

«Я впевнений, що Лакшмі Міттал (власник материнської компанії, яка володіє «АрселорМіттал Кривий ріг» — ред.), який є потужним міжнародним інвестором, намагаючись здійснити цю інвестицію, не планував зробити нічого поганого. Проте менеджмент, який працює на підприємстві, недбало віднісся до своїх обов’язків. І тому повинен бути належним чином, як мінімум, дисциплінарно покараний», — повідомив Бакланов.

Він також зазначив, що обшуки, які проводила СБУ, проходили спокійно. Жодного майна заводу арештовано не було. Також СБУ не арештовувала спеціальне обладнання вартістю 150 мільйонів доларів, про яке напередодні повідомляли представники АрселорМіттал.

Водночас Бакланов заявив, що мам є вихідцем з Кривого Рогу та висловив сумнів у тому, що АрселорМіттал дійсно інвестує достатньо коштів у зменшення негативного впливу підприємства на довкілля.

17 липня СБУ відкрила справу проти керівників «АрселорМіттал Кривий Ріг» через порушення норм екологічної безпеки.

У повідомленні відомства вказується, що представники підприємства порушували норми екологічної безпеки на виробництві.

«Також вони систематично не допускали на територію об'єкта працівників Державної екологічної інспекції, які мали здійснювати вимірювання токсичних викидів у повітря», — наголошується у повідомленні.

У свою чергу, «АрселорМіттал Кривий Ріг» звинувачення відкидає і натякнув на тиск напередодні виборів.

20 липня співробітники СБУ прийшли до комбінату із обшуками.

Публічне акціонерне товариство «АрселорМіттал Кривий Ріг» — найбільше гірничо-металургійне підприємство України (частка на ринку металопродукції — 20%). На ньому працює понад 21 тисяч людей. Діяльність ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» охоплює виробничий ланцюг від видобутку залізної руди до виготовлення готової металопродукції. Основний власник підприємства — міжнародна корпорація ArcelorMittal.

Поділитись: