Криворізький гірничо-металургійний комбінат «АрселорМіттал Кривий Ріг» прокоментував відкриту проти нього Службою безпеки України справу через забруднення навколишнього середовища, і запевнив, що діє відповідно до екологічних нормативів, а також натякнув на можливий тиск на бізнес напередодні виборів.

Про це повідомляється у прес-релізі, розміщеному на сайті компанії.

17 липня СБУ відкрила справу проти керівників «АрселорМіттал Кривий Ріг» через порушення норм екологічної безпеки.

У повідомленні відомства вказується, що представники підприємства порушували норми екологічної безпеки на виробництві.

«Також вони систематично не допускали на територію об'єкта працівників Державної екологічної інспекції, які мали здійснювати вимірювання токсичних викидів у повітря», — наголошується у повідомленні.

У свою чергу, «АрселорМіттал Кривий Ріг» звинувачення відкидає.

«Наголошуємо, що робота наших виробничих агрегатів ведеться відповідно до затверджених екологічних нормативів, без перевищення обсягу викидів забруднюючих речовин, встановлених державою», — зазначається у заяві компанії.

У комбінаті заявили, що поки не мають у своєму розпорядженні офіційної інформації про порушення кримінальної справи, однак готові посприяти правоохоронцям у розслідуванні.

Вся дозвільна документація отримана підприємством у встановленому порядку, підкреслили в компанії. Вони також виказали здивування статтею, за якою відкрито справу.

«Наскільки нам відомо, до теперішнього часу жодне гірничо-металургійне підприємство в Україні ще не звинувачували за статтею 441, у «масовому знищенні рослинного або тваринного світу, отруєнні атмосфери або водних ресурсів, а також вчиненні інших дій, здатних викликати екологічну катастрофу», — підкреслили в компанії.

У компанії додали, що «АрселорМіттал Кривий Ріг» принципово не відрізняється від інших в галузі за технологіями виробництва і ступенем впливу на навколишнє середовище та наголошують, що з моменту покупки компанією «АрселорМіттал» криворізького металургійного комбінату підприємство постійно вкладало гроші в модернізацію виробництва.

«За минулі 13 років — з 2006 року по 2018-й — викиди в атмосферу були зменшені на 48,3%, скиди стічних вод — на 81%, розміщення відходів — на 32,4%», — підкреслили у підприємстві та додали, що вкладення в екологію за цей період досягли 6,1 млрд грн.

У компанії висловили надію на неупереджений розгляд цієї справи, і натякнули на можливий тиск на бізнес напередодні виборів.

«Ми сподіваємося, що підвищена увага до нашого підприємства державних органів влади, різних політичних сил і порушення СБУ кримінальної справи за рідкісною статтею напередодні виборів є випадковим збігом і не свідчить про цілеспрямоване вплив і тиску на бізнес. Ми сподіваємося на неупереджений розгляд справи з урахуванням повної та достовірної інформації, яку готові надати правоохоронним органам», — підсумували у компанії.

Публічне акціонерне товариство «АрселорМіттал Кривий Ріг» — найбільше гірничо-металургійне підприємство України (частка на ринку металопродукції — 20%). На ньому працює понад 21 тисяч людей. Діяльність ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» охоплює виробничий ланцюг від видобутку залізної руди до виготовлення готової металопродукції. Основний власник підприємства — міжнародна корпорація ArcelorMittal.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile