СБУ підозрює керівництво Одеської митниці в організації корупційної схеми

Служба безпеки України підозрює керівництво Одеської митниці в організації масштабної корупційної схеми при розмитненні товарів.

Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

Оперативники спецслужби встановили, що в оборудці фігурували начальники відділів митного оформлення постів «Одеса» та «Чорноморськ».

За даними СБУ, перший з них вимагав 100 доларів з кожного контейнера за доставку вантажів на внутрішню митницю без додаткових заходів контролю. У разі згоди компанію-імпортера вносили до списку і надалі її контейнери за обумовлену плату безперешкодно проходили митний контроль.

А далі посадовець посту «Чорноморськ» створював комерсантам штучні перешкоди при розмитненні товарів, затягуючи їхнє оформлення. Для розблокування процесу начальник відділу пропонував імпортерам допомогу у заниженні вартості задекларованих вантажів, кажуть в СБУ. За цю «послугу» він вимагав 50-60% різниці між реальною ціною та тією, яку відображали у митних документах. За даними СБУ, вартість «платежу» складала від 200 до 4000 доларів, частину цих грошей передавалии безпосередньо керівництву Одеської митниці.

У межах розпочатого кримінального провадження правоохоронці задокументували отримання учасниками схеми 800 доларів. Після одержання чергової частини хабаря у розмірі 1,3 тисячі доларів правоохоронці затримали начальника відділу митного посту «Чорноморськ».

Наразі тривають слідчі дії за ч. 3 ст. 28 (Вчинення злочину організованою групою за попередньою змовою), ч. 3 ст. 368 (Одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. Також вирішується питання щодо повідомлення про підозру учасникам схеми та обрання їм міри запобіжного заходу.

Крім того, перевіряють можливу причетність до оборудки інших працівників митниці та співробітників правоохоронних органів.

Нагадаємо, 24 квітня Кабмін звільнив з посад очільника Державної митної служби Максима Нефьодова та главу Податкової служби Сергія Верланова.

В екс-керівництва податкової майже одразу після цього розпочалися проблеми — їх звинуватили у «кришуванні» конвертцентрів, а вдома у самого Верланова пройшли обшуки.

Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що обидва звільнення пов'язані з рекордно низькими показниками надходжень до бюджету. Він додав, що хоче, аби діяльність екс-голів податкової та митниці розслідували правоохоронні органи.

24 квітня Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію, яка має розслідувати заяви колишнього міністра фінансів Ігоря Уманського про можливі корупційні ді посадових осіб Державної митної та податкової служб.