В Україні напередодні фіналу Ліги чемпіонів УЄФА можливі масштабні кібератаки на державні установи та приватні компанії.

В Україні напередодні фіналу Ліги чемпіонів УЄФА можливі масштабні кібератаки на державні установи та приватні компанії.

Про це повідомляється на сайті Служби безпеки України.

«Фахівці з кібербезпеки СБУ вивчають чергову можливу хвилю масового ураження розміщених в Україні мережевих пристроїв», — йдеться у повідомленні.

У СБУ розповіли, що хакери можуть використати програмне забезпечення під назвою VPNFilter.

«VPNFilter — багаторівневе модульне шкідливе програмне забезпечення з універсальними можливостями, які забезпечують проведення як кіберрозвідки так і деструктивних кібероперацій», — пояснило відомство.

Зазначається, що кібератаки з використанням цього програмного забезпечення фіксувалися по всьому світу починаючи з 2016 року. За інформацією СБУ, цього разу кібератака спрямована на український сегмент інтернету.  

Також у відомстві наголосили, що виявлені ознаки свідчать про підготовку атаки на об’єкти національної критичної інфраструктури.

В СБУ вважають, що до підготовки кібератак причетна Росія, дії якої спрямовані на дестабілізацію ситуації в Україні під час проведення фіналів Ліги чемпіонів.

Також у повідомленні йдеться, що поліція та СБУ адресно поінформували потенційні «жертви» атаки.

Раніше уряд запропонував посилити відповідальність за кібератаки.

Нагадаємо, розвідка США повідомляла, що Росія може використовувати нові інструменти у кіберопераціях в Україні.

Також загрозу своїй критичній інфраструктурі визнали і в самих Сполучених Штатах: там заявили, що російські хакери здійснили низку кібератак на енергетичну систему країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Чорний вівторок» українського IT: яких збитків завдала кібератака, та хто її учинив.

Також повідомлялось, що критичною інфраструктурою України співволодіє російський націоналіст, що підтримує російську агресію в на сході.

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile