Служба безпеки України повідомила про підозру та оголосила в розшук двох ватажків угруповання «Сомалі», причетних до обстрілу Авдіївки на Донеччині в січні 2015 року. Тоді загинули двоє цивільних, ще двоє були поранені.

Про це передає пресслужба СБУ.

Слідчі виявили, що бойовики випустили з «Градів» не менше, ніж 70 снарядів.

«Обстріли здійснювалися з району міст Мінеральне, Яковлівка та Ясинувата. Внаслідок терористичного акту загинуло двоє мирних жителів, ще двох було поранено, повністю або частково були знищені жилі квартири і будинки, дитячий садочок, лікарня, інші комунальні заклади тощо», — йдеться у повідомленні.

У СБУ зазначили, що перехопили розмови бойовиків «Сомалі», що дозволило встановити причетних до обстрілів. За даними спецслужби, причетними виявились бойовики двох підрозділів 1-ї окремої батальйонно-тактичної групи «Сомалі» так званого «міноборони «ДНР».

Так, слідчі встановили, що гаубичною батареєю командував бойовик з позивним «Море», а реактивна артилерійська батарея в складі двох «Градів» виконувала накази ватажка з позивним«Академік». Він віддавав команди за погодженням з ватажком батальйону «Гіві» (Михайло Товстих).

Обох бойовиків оголосили в розшук.

8 лютого 2017 року командир батальйону бойовиків «Сомалі» Михайло Толстих, відомий за прізвиськом «Гіві», був убитий в Донецьку.

Поділитись: