Служба безпеки фактично прокоментувала рішення Конституційного суду скасувати низку антикорупційних норм.

У заяві очільника СБУ Івана Баканова прямо не згадується рішення КС, але очевидно, що вона пов’язана саме з ним.

«Випадки системного руйнування корупцією владних структур є загрозою національній безпеці. І власне, саме таким випадкам протидіє Служба безпеки», — сказав він.

У відомстві розповіли, що від початку року порушили 510 кримінальних проваджень щодо корупції, а найчастіше вони пов’язані з органами влади різних рівнів.

«Йдеться про 212 кримінальних проваджень і 269 оголошених підозр із загальної кількості», — заявили в СБУ.

Рішення КС

27 жовтня стало відомо, що Конституційний суд України 27 жовтня на закритому засіданні визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за недостовірне декларування статків чиновниками та суддями. «Інтерфакс-Україна» пише, що суд визнав неконституційним цілу низку положень антикорупційного законодавства. Які саме, не уточнюють.

Офіційно рішення не оприлюднене, але на нього вже відреагували в Офісі президента та в НАЗК. В останньому нагадали, що в декількох суддів КС виявили ознаки порушення саме тої статті Кримінального кодексу, яку вони скасували.

Рішення КСУ ухвалив за поданням депутатів з «Опозиційної платформи — За життя» та «За майбутнє». Вони вимагали визнати неконституційним положення законів, які складають так звану антикорупційну платформу. Йдеться про електронне декларування, спецконфіскацію і оновлену ст. 368-5 ККУ, яка передбачає кримінальну відповідальність за незаконне збагачення.

У Зеленського наголосили, що якщо статтю скасують за рішенням КСУ, президент домагатиметься її відновлення.

Стаття про незаконне збагачення

Стаття 366-1 ККУ передбачає відповідальність для чиновників та суддів у вигляді штрафу чи позбавлення волі за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації.

Відповідний закон вдруге Верховна Рада ухвалила 31 жовтня. Необхідність у повторному запровадженні такої відповідальності виникла у зв'язку з тим, що 26 лютого 2019 року Конституційний суд визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу про відповідальність за незаконне збагачення. Зі скаргою на цю статтю КК до Конституційного суду 12 грудня 2017 року звернулися 59 народних депутатів.

Поділитись: