СБУ почала розслідувати держзраду під час укладання та ратифікації Харківських угод
Служба безпеки України розпочала досудове розслідування підписання та ратифікації Верховною Радою у 2010 році угоди щодо перебування Чорноморського флоту Росії на території України. Провадження відкрили за фактом можливої державної зради.
Про це повідомила пресслужба СБУ.
Так, відомство почало розслідувати, зокрема, обставини підписання 21 квітня 2010 року так званих Харківських угод, а також дотримання регламенту під час їх затвердження у Верховній Раді.
В СБУ наголосили, що за попередніми даними слідства, підписання цього договору призвело до збільшення кількості військ та спецслужб Росії, причетних до окупації Криму.
Що передувало?
11 березня Ради національної безпеки та оборони доручило Службі безпеки України перевірити обставини підготовки та ратифікації Харківських угод 2010 року, за якими Україна продовжила строк перебування російського флоту в Криму.
За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, СБУ має «з'ясувати обставини, у який спосіб 236 депутатів голосували з цього питання». Він наголосив, що якщо Служба безпеки «буде вважати за необхідне», вона має порушити провадження щодо цих людей за ст. 111 ККУ (Держзрада).
Що за Харківські угоди?
Колишній президент-втікач Віктор Янукович 21 квітня 2010 року, перебуваючи в Харкові, підписав від імені України Угоду між Україною та Російською Федерацією. Цим документом на 25 років продовжено строк перебування Чорноморського флоту РФ у Севастополі.
Зробив він це нібито під приводом отримання знижки на природний газ. Насправді ж — штучно створив передумови для збільшення чисельності військ РФ та умови їх перебування на території України, зазначають прокурори.
Відтак, починаючи з 20 лютого 2014 року, військовослужбовці Чорноморського флоту Росії, взаємодіючи з іншими підрозділами Збройних сил РФ, здійснили військову окупацію та подальшу анексію півострова Крим. Це призвело до тяжких наслідків, зокрема порушення територіальної цілісності України, додають правоохоронці.
- Поділитися: