СБУ спіймала на хабарі високопосадовця НАН України. Тепер йому загрожує ув’язнення на 5-10 років

СБУ спіймала на хабарі високопосадовця НАН України. Тепер йому загрожує ув’язнення на 5-10 років
СБУ

Служба безпеки України викрила на хабарництві заступника директора одного з інститутів Національної академії наук — він обіцяв надати підприємцю в оренду приміщення Інституту.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Там вказують, що доктор технічних наук вимагав гроші від приватного підприємця. За це він обіцяв надати в оренду нежитлове приміщення Інституту електродинаміки НАН України в одному з центральних районів столиці.

Правоохоронці задокументували отримання чиновником першої частини авансу та затримали фігуранта у кабінеті під час отримання другої частини хабаря. Потім комерсант мав сплачувати 50 тисяч гривень щоквартально впродовж дії довготривалого договору оренди, укладеного всупереч вимогам чинного законодавства.

Яке покарання на нього чекає?

Наразі тривають обшуки за місцем роботи фігуранта у Шевченківському районі Києва у межах справи за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу.

Санкція статті передбачає позбавлення волі терміном від 5 до 10 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, із конфіскацією майна. Зараз правоохоронці готуються до повідомлення затриманому про підозру, обрання міри запобіжного заходу та відсторонення від займаної посади.

Як влада бореться з корупцією?

Верховна Рада 4 лютого ухвалила законопроєкт, який передбачає створення Єдиного порталу повідомлень викривачів корупції. У ньому кожен може повідомити про корупційний, на його думку, випадок. Доступ до порталу повинні були б мати й уповноважені суб'єкти щодо запобігання корупції в різних органах.

Якщо повідомлення про корупцію підтверджується, викривач отримує право на грошову винагороду. Але отримати її він може лише якщо розмір хабаря або збитків, завданих державі від факту корупції, становить не менш як 5 тисяч прожиткових мінімумів (майже 11 мільйонів гривень). Гроші викривач отримає вже після стягнення їх із корупціонера.

Винагорода може становити до 10% від суми відшкодованих збитків або розміру неправомірної вигоди, але не може перевищувати розмір 3 тисячі мінімальних заробітних плат (18 мільйонів гривень).

Водночас цей закон ветував глава держави Володимир Зеленський. На його думку, закон треба вдосконалити.