СБУ викрила корупційну схему, пов’язану з «зерновою угодою»

Працівники Служби безпеки викрили корупційну схему в Головному управлінні Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в Одеській області.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

За даними слідства, учасники оборудки вимагали гроші з представників компаній, які експортують українську аграрну продукцію в межах «зернової угоди».

За хабарі, як пише СБУ, вони «гарантували» зернотрейдерам безперешкодне отримання фітосанітарних сертифікатів відповідності їхньої продукції.

За відмову сплачувати «данину» учасники оборудки погрожували максимально затягувати бюрократичні процедури, зазначає слідство.

Співробітники СБУ поетапно задокументували два епізоди отримання майже 400 тисяч у гривневому еквіваленті посередником, якого посадовці залучили для передання хабарів.

Слідчі встановили, що за кожну тонну експортованої продукції учасники схеми вимагали «данину» в розмірі 40 американських центів (приблизно 15 грн).

Яким може бути покарання?

Учасникам оборудки повідомили про підозру за ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від трьох до восьми років із конфіскацією майна.

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.

Більше про угоду

Україна підписала Угоду про безпечне вивезення зерна через Чорне море з Туреччиною та ООН у липні 2022 року. Дзеркальну угоду з ООН і Туреччиною підписала росія. Між собою Україна та рф не підписували домовленостей. Термін угоди визначили на 120 днів із дня підписання, продовживши її згодом.

18 березня мав закінчитися останній продовжений термін угоди. росія заявила, що не проти пролонгації «зернової угоди», але тільки на 60 днів. Українська сторона відповіла, що ця пропозиція суперечить самій угоді.

Зазначимо, Україна є великим світовим виробником та експортером зерна. Експорт країни постраждав від повномасштабного вторгнення росії 2022 року, що на собі відчули інші країни. 26 листопада президент Володимир Зеленський оголосив про початок програми Grain from Ukraine («Зерно з України»). Її метою стане забезпечення зерном бідних країн Азії та Африки.