СБУ викрила нелегальне вивезення з України запчастин до військової техніки в інтересах Росії
Фото:

СБУ

Служба безпеки України викрила нелегальну схему вивезення в країни Азії комплектуючих до бронетехніки та військової авіації на понад мільйон доларів. Товар отримували з Росії.

Як повідомили в СБУ, за даними слідства, харківські комерційні структури незаконно ввозили з РФ агрегати і вузли до бронетехніки й бойових літаків. В Україні вони легалізовували запчастини, виготовляючи на них фіктивні документи про цивільне призначення товару та нібито їхнє українське виробництво.

«Потім, діючи в інтересах країни-агресора, комерсанти відправляли комплектуючі до Азії під виглядом сільгосптехніки та електроустаткування», — повідомили правоохоронці.

Нелегальний вантаж затримали на митниці в аеропорту Бориспіль.   

«Серед вилучених товарів військового призначення наразі ідентифіковано станції живлення танкових стабілізаторів, перетворювачі систем керування вогнем, що є елементами озброєння танків Т-72 і Т-80, а також електрогідравлічні клапани, що входять до складу систем управління бойових літаків», — йдеться в повідомленні.

За попередніми оцінками правоохоронців, товар коштує загалом понад мільйон доларів.

Наразі вирішується питання щодо відкриття кримінального провадження за статтею 333 (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 3 років позбавлення волі.  

Поділитись: