У Запоріжжі Служба безпеки України затримала групу сепаратистів, які розхитували ситуацію в регіоні та пропагували ідеї так званої «руської весни».

Про це повідомила пресслужба СБУ.

За даними слідства, зловмисники належали до одного з проросійських радикальних рухів, послідовники якого виступають за відділення південно-східних регіонів від України для створення на їх території терористичних організацій за зразком «Л/ДНР».

Повідомляється, що після невдалої спроби захоплення влади в Запоріжжі навесні 2014 року зловмисники виїхали до окупованого Луганська. Спочатку вони допомагали бойовикам облаштовувати незаконні блокпости та барикади навколо захоплених адміністративних будівель, а пізніше розпочали співпрацювати із представниками так званого «силового блоку Л/ДНР».

У СБУ кажуть, що за задумом кураторів, учасники групи мали повернутися в Запоріжжя «для здійснення підривної діяльності та нагнітання суспільних настроїв».

Так, напередодні державних свят вони розповсюджували в місті матеріали із закликами до повалення конституційного ладу, насильницької федералізації та створення фейкової «Запорізької народної республіки».

Під час слідчих дій за місцями проживання учасників групи правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, медалі та нагрудні знаки так званих «Л/ДНР» і країни-агресора, амуніцію, сепаратистську та комуністичну символіку.

Кримінальне провадження правоохоронці розпочали за ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ч. 1 ст. 436-1 (поширення комуністичної символіки та пропаганда комуністичного режиму) Кримінального кодексу України.

Поділитись: