Контррозвідка Служби безпеки затримала в Маріуполі офіцера запасу Збройних сил України, підозрюваного у роботі на російську ФСБ.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

За даними відомства, чоловіка завербувала російська спецслужба, коли той був у РФ в 2017 році, а саме під час зустрічі випускників Ленінградського вищого військово-політичного училища протиповітряної оборони ім. Ю. Андропова.

Оперативники СБУ встановили, що свої «розвідувально-підривні завдання» підозрюваний здійснював у координації з представником так званого «МГБ ДНР» — громадянином України Левченком В’ячеславом Андрійовичом 1961 року народження.

У 2014 році Левченка затримали українські правоохоронці, йому інкримінували статтю «Створення терористичної групи чи терористичної організації», але в підсумку його передали бойовикам під час обміну полоненими.

«Правоохоронці задокументували, що на виконання завдань ворожої спецслужби агент здійснював спроби вербувати діючих співробітників СБУ, а також готував фізичну ліквідацію окремих офіцерів української спецслужби. Він також збирав і передавав актуальну розвідувальну інформацію про переміщення військової техніки й дислокацію задіяних у проведені ООС в Донецькій області окремих підрозділів ЗС України», — йдеться у повідомленні.

В СБУ розповіли, що під час обшуків у підозрюваного знайшли мобільні термінали, сім-карти, зокрема провайдера «Фенікс», який працює в так званій «ДНР», магнітні носії інформації та комп’ютери, які використовувались для обробки, зберігання та передачі здобутих розвідувальних відомостей.

Затриманому оголосили підозру за частиною 1 статті 111 (Державна зрада) Кримінального кодексу.

Нагадаємо, суд у Вашингтоні засудив росіянку Марію Бутину, яку обвинувачували в агентурній діяльності на користь Кремля, до 18 місяців позбавлення волі.

Поділитись: