Суд у Вашингтоні засудив росіянку Марію Бутину, яку обвинувачували в агентурній діяльності на користь Кремля, до 18 місяців позбавлення волі.

Бутіна отримала вирок після того як визнала інкриміноване обвинувачення в агентурній діяльності на користь РФ.

Влада США звинуватили Бутіну у тому, що вона вступила у змову з російським чиновником, щоб проникнути у США в ініціативну групу із захисту прав на зброю і впливу на консервативних активістів в країні.

В ході судового розгляду прокурор зазначив, що Бутіна «чітко усвідомлювала, що частина її роботи доводиться до відома російського уряду». «Бутіна була шпигуном в традиційному розумінні», — йдеться у заяві прокуратури.

Обвинувачення просило засудити Бутіну до 18 місяців в'язниці, адвокати росіянки просили 9 місяців.

Reuters зазначає, що Бутіну, ймовірніше за все, депортують в Росію через деякий час після винесення вироку, як просило звинувачення та її власні адвокати.

Нагадаємо, у липні 2018 року у Вашингтоні затримали громадянку Росії Марію Бутіну за підозрою у «проникненні в американську політичну організацію». У США велике журі пред’явило два звинувачення росіянці. Її офіційно звинувачують у змові та діяльності як іноземного агента з метою впливу на американську політику. Їй загрожує до 10 років ув'язнення. Також повідомлялося, що Бутіна контактувала з чиновником Мінфіну США.

У США росіянку, відому як активістку за носіння короткоствольної зброї з організації «Право на зброю», звинуватили у спробі організувати «неофіційний канал зв'язку» між Республіканською партією і Кремлем в передвиборний період 2015-2016 років. Вона імовірно діяла разом з заступником голови Центробанку Росії Олександром Торшиним.

За версією звинувачення, Бутіна працювала в інтересах Торшина, намагаючись лобіювати інтереси Росії через Національну стрілецьку асоціацію, що має великий вплив на американську політику.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile