Служба безпеки заявила, що викрила «виборчу піраміду», яка працювала у низці регіонів України, під керівництвом народного депутата.

Піраміда мала на меті забезпечити конкретному кандидату у президенти перемогу на виборах, повідомив заступник голови СБУ Віктор Кононенко під час брифінгу.

«Створена організація має свою ієрархію і розподіл обов’язків. Вона складається з керівника, яким є один з народних депутатів України (сьогодні його не називаємо свідомо, щоб не прив’язувати його до жодної з політичних сил), 3 координаторів, відповідальних за різні частини держави, підпорядкованих їм координаторів в регіонах (відповідають за 2 області) і підпорядкованої їм низової ланки», — зазначив Кононенко. 

Він розповів, у зв’язку з цим правоохоронці 21 лютого проводять понад 30 обшуків у низці регіонів в межах відкритого кримінального провадження за ознаками створення злочинної організації.

«Реалізація проекту передбачала формування членами групи у виборчих округах піраміди у вигляді «керівник сектору — старший виборчої дільниці — десяток», які мали забезпечити необхідну, визначену кожному окремо, кількість голосів на користь конкретного кандидата на всіх звичайних виборчих дільницях країни», — сказав Кононенко.

З цією метою організатори шукали місцевих жителів, які за певну плату мали «провести відповідну обробку і забезпечити голосування на користь конкретного кандидата визначеної для них кількості виборців».

За словами представника СБУ, до злочинної організації входять і громадяни Російської Федерації, і громадяни України, які «тривалий час співпрацюють з російськими структурами».

Кононенко уточнив, що структурою керував не депутат, який є кандидатом у президенти.

Раніше стало відомо, що на Запоріжжі обшукали співробітників штабу «Батьківщини».

ЦВК зареєструвала 44 кандидати в президенти України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вибори президента України 2019: Хто у нас кандидати?

31 грудня в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019. Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня.

Поділитись: